Bazén

Vážené hráčky a hráči,

od začátku nového roku má BK Jihlava k dispozici pro vás zdarma vždy v pondělí od 20 hod. do 21 hod. (s výjimkou svátků) plavecký bazén na ulici Demlova  Jihlavě. Jedná se o cca 16metrový plavecký bazén se čtyřmi drahami. BK Jihlava zajistil možnost bazén využívat za účelem rozšíření tréninkových aktivit a možnosti regenerace hráček a hráčů.

Proč právě plavání?

Plavání je prospěšné hlavně pro pohybový aparát. Jsou zapojeny všechny hlavní svalové partie, tedy svalstvo horních i dolních končetin, zádové a břišní svaly. Kromě posilování svalstva je plavání dobré pro kardiovaskulární systém, navíc nezatěžuje klouby. Nezanedbatelné jsou i masážní a regenerační účinky vody. Odpor vody při plavání působí na svaly rovnoměrně a například bazény s masážními tryskami přináší úlevu od napětí a únavy.

Plavání je pro tělo lepší a přirozenější než jiná cvičení prováděná na zemi či pomocí přístrojů. Voda tělo přirozeně nadnáší, tím nejsou zbytečně zatěžovány klouby a nedochází tedy k nechtěným úrazům. Ve vodě vážíme jen jednu desetinu své skutečné váhy. Zároveň nám voda klade mnohem větší odpor než vzduch, musíme tedy na jednotlivá tempa vynakládat větší energii.

Pohyb, který je typický pro plavání, zlepšuje hybnost hlavně ramenních a kyčelních kloubů, ale i kotníků a zápěstí. Při správném a pravidelném plavání, které vyžaduje zadržování dechu, se zlepšuje i kapacita plic. Jedná se tedy o celkově vhodné dechové cvičení.


Kontaktujte prosím svého trenéra v případě, že chcete využít nabízené možnosti a chodit plavat a zlepšit tak svojí fyzickou kondici, posílit svalstvo, nebo jen tak zregenerovat, pokud vás nebude kontaktovat přímo trenér. Kapacita bazénu je omezená a je třeba vždy předem nahlásit, pokud se budete chtít zúčastnit!

Upozorňuji však, že nabídka se vztahuje pouze na možnost kondičního plavání. V uvedenou dobu není možné plavecký bazén využívat jinak (míčové hry, skákání do vody apod.). Zároveň je třeba mít na paměti, že do bazénu lze umožnit vstup pouze v klasických přiléhavých plavkách bez kapes z elastického materiálu a plavecké čepici. Doporučuji také plavecké brýle (nejsou povinné).

Pro úplnost informace doplňuji, že vstup do šaten je umožněn nejdříve ve 20 hod., odchod ze šaten je nejpozději ve 21 hod.!

Zvažte prosím uvedenou nabídku. Pevně doufám, že využijete nabízenou možnost!