MČR U14 – 8. místo

Na posledních chvíli jsme si zajistili účast na MČR U14 v Brně, když jsme porazili doma Opavu. Tudíž jsme do Brna nemohli jet s velkými ambicemi, i když stát se mohlo všechno. Vždyť kluci nám minulý rok udělali velkou radost bronzovými medailemi z MČR U13 v Klatovech.

Letos nám to výsledkově nevyšlo, nicméně se sezónou můžeme být spokojeni. Zkrátka nemáme takové somatotypy jako soupeři. Bojovnost má každý, a tak už právě rozhoduje i výška a váha. Většinou jsme v zápase první střelu pokryli, ale na doskoku jsme hořeli.

V prvním zápase jsme narazili na družstvo Sokola pražského. Tento tým vévodil extralize ve skupině A, a tak nás nečekalo nic lehkého. Jako v každém zápase, soupeř měl velkou výškovou převahu, a i když jsme bojovali, na soupeře jsme neměli. Prohráli jsme 46:79.

Večer nás čekalo neoblíbené družstvo NH Ostrava. Vysoká porážka 56:92 ukazuje, kdo byl v tomto zápase na hřišti pánem.

Asi nejlepší utkání jsme sehráli s loňskými mistrem – Pardubicemi. Porážka o 10 bodů byla pro nás výborným výsledkem. Kluci se aspoň přesvědčili, že se dá hrát i s těmi lepšími, bez nervů, ale s o to větší touhou překvapit. Byli jsme tak odsouzeni hrát skupinu o 5. – 8. místo.

Tam jsme narazili na Nymburk, který nás doslova a do písmene seřezal. Výsledek nebyl tak hrozný 53:75, drželi jsme se statečně, ale zranění přibývala a hrál prakticky jen ten, kdo měl vůli.

O 7. místo jsme se tak utkali s týmem, s kterým jsme vloni sehráli v Klatovech dva úžasné zápasy. Jeden z nich dokonce o bronzové medaile. Litoměřice. Ani tentokrát se na nás ani přes nadějný průběh sluníčko neusmálo, a tak jsme skončili na 8. místě. Prohráli jsme 55:74.

Mé hodnocení k turnaji: Před klukama smekám, já bych je nevyměnil za nic na světě. Není to jen o basketbalovém umu, ale i tom, jak se kdo chová, jak se chce naučit basketbalovým věcem atd. Když jsou holt soupeři lepší, tak jim to přejme, my musíme o to víc makat, abychom se jich drželi zuby nehty. Ono se to totiž často mění. Jeden se naučí dřív zónový pres, druhý signály, a i my jdeme nějakou cestou. Když mi kluci pomohou, tak to bude dobré a ještě je to bude bavit. Ne vždy jsou výsledky to nejdůležitější. Vyhrát chce samozřejmě každý, ale i porážky k životu patří a neměli bychom z nich dělat unáhlená rozhodnutí. My jsme si to 8. místo vybojovali, nikdo nám nepomohl, to jen my sami. A je pod námi mnoho týmů, které by za 8. místo dali kdovíco. Takže kluci, hlavy nahoru, vždyť nová sezóna pomalu klepe na dveře. Děkuji všem, kteří s tímto týmem žili a doufám, že se v nové sezóně opět sejdeme.

Pořadí na MČR U14:

  1. Pelhřimov
  2. SAM Brno
  3. Pardubice
  4. Sokol pražský
  5. Nymburk
  6. NH Ostrava
  7. Litoměřice
  8. Vysočina