NF U11 Pardubice – 4. místo!

Bramborová medaile putovala na Vysočinu

Skvělého úspěchu dosáhli naši nejmenší na národním finále U11. Do Pardubic se sjela skvělá konkurence. Týmy byly nabity šikovnými kluky a jsme rádi, že jsme se do této společnosti dostali i my. Ba co víc, uspěli jsme. Vše začalo tím, že jsme si sehnali velký buben. Fanoušky jsme sladili do žluté a že jich bylo! V hale jsme prakticky zabrali všechna místa my. Halou a před halou bylo slyšet Jihlava, Jihlava. Výprava čítala neuvěřitelných 60 kousků! A to ještě se někteří naši příznivci v čele s naším předsedou vraceli a nebo přijeli povzbudit na klíčová utkání. Nalosováni jsme byli do skupiny s tými Hradce Králové a Plzně. Náš skauting soupeře se povedl a na Hradec jsme vlétli takovým způsobem, že i já jsem se nestačil divit, co všechno umíme. Kluci hráli parádně a soupeře jsme porazili 82:48. Karty byly rozdány jasně. Dostali jsme se do čtvrtfinále, akorát nebylo jasné, z kterého místa, jestli z 1. nebo 2. Kluci ale správně nekalkulovali a s Plzní předvedli ještě lepší výkon než v prvním zápase. Tento mač měl úplně všechno. Nedá se popsat, co kluci měli v hlavě, ale vyhráli jsme 67:52. A byly první rybičky a ovace ve stoje. Postup do čtvrtfinále z prvního místa znamenal dalšího kvalitního soupeře – Tygry Praha. Opět paráda minibasketbalu. I soupeř vyznával podobnou obranu jako my, a tak se hrál basket par excellence. Vyrovnaný průběh zápasu jsme urvali ke konci a vyhráli tak 66:48. Náš tajný cíl byl splněn. Možná i překročen. Dostali jsme se mezi 4 nejlepší mančafty v ČR a to výkony, které byly výborné. Opravdu jsme protáčeli všech 15 kluků a co je nejdůležitější, bodově se prosazovalo stabilně 10 – 12 hráčů, což značí vyrovnanost naše kádru a slibné vyhlídky do budoucna. V semifinále na nás čekal Příbor, který byl asi o kousek lepší, nebo zkušenější, nevím. Zkrátka vyhráli 73:62, ale naši kluci ani naši skvělí fanoušci nesmutnili. Nebo jen chviličku. Už po pár minutách hala zase duněla pokřikem Míra Svoboda, Míra Svoboda. Tento pokřik jsme si zamilovali. Já a Roky jsme byli nadšeni, jak to kluci vzali. V utkání o bronz jsme se utkali s basketbalovým gigantem z Nymburka. Soupeř si v první čtvrtině vypracoval 12ti-bodové vedení a zdálo se být rozhodnuto. Ale naši bojovníci v sobě našli zbytky sil a překvapili tak i sami sebe. Utkání jsme nejenom otočili, ale šli jsme i do mírného vedení těsně před koncem. Ale bohužel jsme se asi lekli té velké šance mít medaili, kterou bychom si určitě zasloužili. Soupeř vyrovnal a šlo se do prodloužení. Tam byl šťastnější soupeř, prohráli jsme o 3 bodíky (65:68) a zbyli na nás bramborové medaile. Ale zanechali jsme zde skvělý dojem. Co je nejdůležitější, vytvořili jsme takovou partu, kterou nám může leckdo závidět. Hráči i fanoušci byli skvělí a myslím, že si to všichni užili stejně jako my s Rokym. Děkuji všem za vynikající reprezentaci klubu. Ze všech stran jsem slyšel na kluky i naše fanoušky jen chválu a tak by to mělo být vždycky. Ještě jednou velké díky všem! Bylo to zlaté!