POSTUP DO DÍVČÍ LIGY U17!

Po první části kvalifikace, která se konala v Říčanech, se jihlavské dívky probojovaly do druhého kola. V první části  jasně přehrály týmy Aritma Praha a Prostějov. Bohužel o přímé postupové místo podlehly domácímu týmu Říčan o 3 body. Z druhého místa tedy postoupily do dvojutkání s týmem Frýdek-Místek, v systému doma x venku, kde rozhoduje celkové skóre obou zápasů.

V sobotu odcestovaly holky do Frýdku k prvnímu utkání. Bohužel po první čtvrtině, kdy vedly naše až o 10 bodů, začala děvčata kupit jednu chybu za druhou a jednoduše dostaly Frýdek zpět do utkání. V poločasu jsme prohrávali tedy o 5 bodů a tento rozdíl jsme víceméně drželi až do 3. minuty čtvrté části. Poté jsme ovšem opět udělali spoustu chyb a hlavně to byly chyby v přihrávkách, kdy jsme namazali přímo do rukou  soupeřek a ty jednoduše odskočily až na 17 bodů, v závěru jsme ještě snížili na 15 bodů a do Jihlavy se vraceli s -15 body, což nebyla úplně dobrá výchozí pozice do nedělního utkání.

V neděli jsme s Martinem měli těžkou hlavu, jak se vypořádáme s nejlepší hráčkou soupeře a jak budeme překonávat zónovou obranu soupeřek (opravdu 80 minut vytrvalé zóny). To byly dva hlavní body, které rozhodnou zápas. Děvčata nastoupila s chutí a poctivou obranou ukrajovala ztrátu ze soboty, oproti sobotě se nám také dařila střelba z delší vzdálenosti a navíc jsme zlepšili protiútok, což proti zónové obraně je velice důležité a co je opravdu nejdůležitější – naše hráčky chtěly více vyhrát a omezily množství nevynucených chyb na minimum. Proto jsme v poločasu vedli už o 22 bodů a tím se dostali do +6. Ve třetí čtvrtině jsme navýšili náskok až na 30 bodů a ve čtvrté části jsme poctivou hrou na hranici vyčerpání dovedli utkání do vítězství o 22 bodů, což v součtu znamenalo postup do ligy kadetek U17.

Děvčata zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony, ale nejen za dnešní, ale za celou sezónu, že tomu dokázaly obětovat čas a poctivě makaly. Ověřily si také, že tvrdá dřina se vyplatí a nese ovoce. Pochválit je třeba všechny i ty, které se do těchto dvou zápasů nezapojily, ale byly s týmem jak v sobotu, tak v neděli – to dělá tým. A nezapomenout i na holky, které jsou již ročník 2000 a do kvalifikace nemohly nastoupit, ty jsou taky součást týmu a nadále samozřejmě budou(Kiki a Áda nás podpořily i v Říčanech). To že se to dnes povedlo, ale je také díky divákům a rodičům, kteří nás podpořili a hlavně dnes mě dokázali překřičet :-). V neposlední řadě mám skvělého asistenta, bez kterého bych se neobešel a díky němu tým funguje a holky se mohou posouvat výše.

BK Frýdek-Místek – BC Vysočina   66:51

BC Vysočina – BK Frýdek-Místek  78:55

Body: Vyhlídalová 39, Nerudová 26, Hlaváčková 25, Prášilová 24, Švecová 8, Kazdová 5, Procházková 1, Kadlečková 1, Báťová, Dubová, Matějková