Kvalifikace U15G bohužel neúspěšná

Do druhého kola nám byl přisouzen tým Basket Slovanka. Ten ještě posílil o klíčové hráčky Českého Brodu a společně vytvořili silný tým, kterému jsme museli čelit. Domácí sobotní utkání začalo velkým náporem hostí a my jsme bohužel jejich agresivní hře podlehli. Ale pouze v 1. čtvrtině. Od té doby se hra vyrovnala a 2. čtvrtinu jsme prohráli pouze o 5 bodů. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Už jsme se nebáli, pokračovali ve výborné obraně a začali jsme stahovat. Bohužel soupeř byl daleko, ale i tak klobouk dolů před holkama, které to nezabalilby a srdnatě bojovaly. Limitoval nás však především útok, kdy jsme nebyli schopni proměnit vyložené šance, které jsme si pracně vybudovali.

Do odvety jsme nastupovali s mankem 13 bodů a řekli jsme si, že to zkusíme. První čtvrtina byla opticky herně vyrovnaná, ale trefoval se soupeř, my byli impotentní. Ve 2. čtvrtině už to byla jiná káva. Dřeli jsme a byli jsme za to odměněni, že jsme se přiblížili na 5 bodů. A bylo ještě lépe. Do 3. čtvrtiny jsme vlétli jako uragán a dokonce se ujali vedení 36:35. A tady jsme to bohužel nezvládli. Zbývalo opravdu moc času na to, se porvat o postup. Myslím, že jsme měli správně nakročeno. Naneštěstí jsme se lekli nabízené šance. Báli jsme se vyhrát. Přišly neuvěřitelné ztráty, kdy jsme soupeři dali míč doslova na podnose. A ta tam byla naše agresivita. Trvalo to sice jen chvilku, ale soupeř pohodlně odskočil a bylo. My jsme na konci zapli a lehce stáhli 10 bodů, a člověk si říká „jó kdyby tohle se stalo o pár minut předtím“.

I přes porážku velký dík holkám a všem rodičům. Musím říct, že se mi velmi dobře spolupracovalo s trenérkou Kourkovou, které také velmi děkuji za odvedenou práci. Užijte si všichni léto a pamatujte, co jste mi slíbily!