Labský pohár – 3. místo U11

Nebylo to špatný!

Po loňské dobré zkušenosti jsme se opět přihlásili na kvalitně obsazený přípravný turnaj – Labský pohár 2018 pro ročníky 2008 a mladší. Vyrazili jsme v pátek dopoledne tak, abychom i s ohledem na předpokládaný provoz dorazili do místa konání s dostatečným předstihem. To se nám podařilo, a tak jsme se mohli v klidu připravit na naše první utkání s týmem pořádajícího SŠB Pardubice. Trenéři jeli na turnaj s tím, že po nervově náročném závěru loňské sezóny (národní finále v Mostě) si Labský pohár užijí v klidu a že to bude především možnost zapojení dalších hráčů a vyzkoušení si různých herních situací. Ó, jak jsme se mýlili – již naše první utkání bylo vyhecované, boj o každý míč, o každý metr hřiště a nakonec výsledný rozdíl pouhých čtyř bodů, naštěstí v náš prospěch. Takže vítězství těžké (další šedé vlasy na hlavách trenérů), ale možná právě proto cennější. Druhý páteční zápas proti Olomouci jsme přece jen zvládli s větším přehledem, když jsme postupně navyšovali náš náskok. V sobotu ráno jsme po kvalitní snídani složené mimo jiné z buchet a bábovek od hodných maminek (nebo tatínků?) dorazili do haly s vědomím, že pokud tento zápas vyhrajeme, s největší pravděpodobností nás v neděli budou čekat zápasy ve skupině o 1.-3. místo. Napnuli jsme proto opět soustředění na nejvyšší možnou míru, a přestože nám tým Sokola Dubeč nedal nic zadarmo, bojovným výkonem jsme získali další cenné těsné vítězství. Radost hráčů, jakož i doprovodu, byla obrovská. Odpolední zápas se sympatickými děvčaty z Liberce pak byla především příležitost i pro naše méně vytížené hráče okusit ostřejší zápasy. A hlavně to byla (s ohledem na první místo ve skupině a předchozí slib trenérů) dobrá příprava na večerní pizzapárty. V neděli nás pak čekaly zápasy v medailové skupině, kdy se tým i přes neutuchající bojovnost přece jen musel sklonit před fyzicky i technicky daleko vyspělejšími soupeři. Ale žádná ostuda to nebyla, i takové zápasy je potřeba zažít, abychom se mohli posunout dál. A hlavně, krásný pohár a medaile za třetí místo už nám nikdo vzít nemohl.

Hodnocení hráčů – Linda Kohoutová do turnaje vlétla naprosto bez nervů (což už je tradice) a v prvních okamžicích to byla především ona, kdo nás bodově i herně držel nad vodou. Velice brzy na ni navázala se svým přehledem Amča a bojovností a dravostí Síma a Linda Rokosová. Zkušenější kluci David a Ondra se také připojili s důležitými koši a především pak obranou klíčových hráčů soupeře. Klárka s Betty vystrkují svoje růžky, však už taky mají něco za sebou, jen houšť a větší kapky. Velmi dobře se předvedli i kluci, kteří už nějaké zápasy odehráli – Jáchym (zlepšeným soustředěním na zápas), Eda (dobrým výběrem místa) a Matěj (neustávajícím zájmem o hru), jen někdy ta koncentrace nebyla úplně stoprocentní. Pro další hráče (Dan, Valča, Rosálka, Kája) to pak byla především možnost vyzkoušet si poprvé zápasovou atmosféru a pro některé také vstřelit své první soutěžní koše. Spousta pozitivních věcí, na druhé straně však taky spousta nedostatků, a to i u hráčů, u kterých bychom to nečekali – mnoho neproměněných dvojtaktů (mimo jiné především tím, že najíždíte zprostředka, a nikoli ze strany!!!), mnoho zkažených přihrávek, stejně tak driblink není u všech stoprocentní (u někoho ani dvacetiprocentní). Zkrátka nás čeká ještě hodně práce, tak pojďte s chutí do ní!!!

Martina Rokosová a Ivo Novák, trenéři

Výsledky:

SŠB Pardubice – BC Vysočina: 19:23

SK UP-BCM Olomouc – BC Vysočina: 23:55

TJ Sokol Dubeč – BC Vysočina: 19:25

TJ Loko Liberec – BC Vysočina: 7:36

BK Pardubice – BC Vysočina: 62:5

BA Sparta chlapci – BC Vysočina 44:20

Sestava (body záměrně neuvádíme, neb to na přípravných turnajích není až tak klíčové): Hyský David, Kos Ondřej, Kohoutová Linda, Nosková Amálie, Nováková Simona, Rokosová Linda, Němcová Beáta, Svobodová Klára, Duben Jáchym, Zadražil Eduard, Fikar Matěj, Palich Daniel, Tlustá Valerie, Kučerová Rosálie, Hudečková Karolína.