U13 – mezinárodní vánoční turnaj v Ostravě

Hned na začátek musím říct, že jsme se do Ostravy všichni moc těšili. Organizátorům se podařilo sehnat hvězdné obsazení a vzhledem k tomu, že vše klapalo na jedničku s hvězdičkou, patří do Ostravy velké poděkování. Jak už to bývá, do Ostravy se podaří CK Peši Tour sehnat početný doprovod. Organizátoři kroutili nevěřícně hlavou, když jsem objednával ubytování pro 36 lidí. Na takový návaly nejsou skoro nikde zařízení, ale v Ostravě se na nás těšili. Dálnice měla taky trochu problém pojmout naši kolonu, ale zvládli jsme to. Náš zelený prodloužený víkend mohl začít. My jsme tam ovšem nejeli za zábavou, ale zahrát si pořádný basketbal. Vždyť posuďte sami – Inter Bratislava – mistr SR, Grojec – mistr Polska, Herlev – Dánsko, Šoproň – mistr Maďarska a k tomu elita ČR – Pardubice, Nymburk, Plzeň, Sokol pražský, samozřejmě domácí a my. My jsme v prvním utkání v pátek narazili na Plzeň, která je velkým adeptem na titul. My nad nimi už měli 14ti-bodové vedení, ale bohužel 3 minuty před koncem šel soupeř do vedení a přes kvalitní výkon jsme jim o 5 bodů podlehli. Neskutečný zápas ve výborné atmosféře. Kluci z obou týmů si opravdu hrábli na dno svých sil. A to nás odpoledne čekal druhý zápas s Bratislavou. S tou to byl 3 čtvrtiny vyrovnaný boj, kdy jsme vedli o 10 bodů, ale ve 4. čtvrtině jsme předvedli něco, čemu se říká destrukce. Nedokážu to vysvětlit, jestli soupeři došly síly, ale vyhráli jsme 74:32. Řekli jsme si, že po pátku dobrý a šli jsme si zeleně posedět. Akce byla úspěšná a dlouhá. Naučili jsme se něco nového a tak jsme se v sobotu proti Pardubicím do nich zakousli jak do perníku. První čtvrtina byla z říše snů a druhý celek na MČR se nestačil divit. Velmi agresivní obrana kolikrát brala míče ještě na útočné polovině a s velkou úspěšností zakončovala. Jasný, že se to nedá vydržet celý zápas a i Pardubice předvedly, že to umí. My jsme ale vyhráli o 12 bodů a na některých rodičích už se začínala projevovat únava. Na hráčích ne. Čekal nás neznámý soupeř z Polska. Jeho pověst je neskutečná, ještě ve své kategorii neprohrál. Rozdíl byl u některých hráčů tak 30 kilo a 20 cm. To se trochu projevilo na našem respektu, kdy jsme nezvládli 1. čtvrtinu. Ale potom přišel úsek, kdy jsme byli na koni, ale soupeř znova zapnul a začal využívat svých clon a to jsme vyřešit nemohli. Tuto porážku jsme spláchli a tajně doufali, že naším posledním soupeřem bude Šoproň. Protože když už tady jsme, tak proč si nezahrát se zahraničními tými. To se nám v neděli splnilo. Před zápasem jsme si řekli, že to bereme jako naše finále. Tohle utkání nás nadchlo. Soupeř byl sice hodně odstoupený, využíval clony i při uvolnění z autu, ale jak jsme se s tím dokázali vypořádat my, klobouk dolů. Kluci dřeli, makali ne na 100, ale někdy i na 150%. Byl to neuvěřitelně vyrovnaný mač. Vedli jsme my, vedl soupeř a před koncem 3. čtvrtiny jsme prohrávali o 3 body. Tento zápas ale neprohrajem, jako by si řekli kluci z druhé pětky a za poslední čtvrtinu dovolili soupeři skórovat pouze 2x. Vyhráli jsme 47:39 a já s Rokym jsme byli na kluky neskutečně pyšní. Od všech zněla slova chvály na naši hru a na naši prezentaci na turnaji. Dává nám to celkem reálnou šanci na úspěch na případném MČR, pokud se tam probojujeme přes kvalifikaci. Ale to by neměl být problém, jestli se kluci budou prezentovat takto, můžeme to celé vyhrát. A když ne, tak se nic neděje. Tento tým má ohromnou perspektivu a svoji sílu může ukazovat ještě dlouho. Vám všem i doprovodu, který si taky hrábl až na dno, moc děkuji. Ostrava je zkrátka naše. Úspěchy jsme sklízeli nejen v zápasech, ale i v dovednostních soutěžích. Hoři s Tomem vyhráli soutěž v šestkách a naše driblinková štafeta dlouho vedla, až přišli domácí, kteří nás o 2 vteřiny překonali, ale i tak je druhé místo parádní.