U13 – kvalifikace na MČR úspěšná! + víkend 15. – 17. 3.

Nemůžeme začít jinak, než kvalifikací U13 na MČR. Odjížděli jsme na horkou půdu do Brna na gymnázium M. Lercha, kde má domovskou palubovku BŠM Brno. Doplnil nás ambiciózní tým Tygrů Brno, který před kvalifikací mohutně posiloval a určitě si na nás věřil. Ani my jsme nezaháleli a tým doplnili o kluky ze Žďáru nad Sázavou a jak se ukazuje, bude to velká síla. První utkání v kvalifikace sehráli brněnské celky proti sobě. Už na toto utkání jsme byli přítomni, abychom nic nepodcenili. Utkání bylo 3/4 zápasu vyrovnané, dokonce bylo BŠM o malinko vpředu, ale Tygři pak zatáhli a utkání vyhráli 69:46. Musím říct, že jsme byli koncentrovaní. Kluci pochopili, o co jde, ani jsem je nemuseli hecovat. Už přítomnost našich početných fanoušků jim dávala křídla. První zápas jsme hráli proti domácím BŠM. Nebyl to vůbec špatný soupeř, ale my jsme hráli skvěle. Tvrdá příprava se zúročila. Sehráli jsme přípravné zápasy s Plzní a s Pelhřimovem, kde jsme sice podali mdlý výkon, který by nám asi v Brně nestačil, ale asi jsme se dostali do provozní teploty, protože to, co kluci předvedli na kvalifikaci, byla jedním slovem paráda. Vyhráli jsme 19:96. Byl to tak perfektní výkon, že jsme ztratili respekt z Tygrů a na klukách bylo vidět, že si věří. V 1. čtvrtině utkání s Tygry bylo vidět, kdo ovládne palubovku. Po 1. čtvrtině jsme vyhrávali o 20, o poločase byl stav 17:50, po 3. čtvrtině 24:70 a já chtěl, aby zápas trval věčně. Hráli jsme skvěle a moc hezky se na to dívalo. Konečný výsledek 37:89 a naše obrovská radost nejen z postupu na Národní finále, ale hlavně z našeho výkonu. Pro zajímavost: 11, 19, 6, 8, 6, 4, 8, 7, 9, 13, 5 – to jsou body našich hráčů, téměř totožné i v prvním zápase. Už víte, v čem je naše síla? Ano, vyrovnanost týmu. Mohli jsme si dovolit střídat všechny nominované hráče a to je velká výhoda. Až mě děsí, jak lehce jsme postoupili. Je zatím však velká dřina kluků. Na těch je vidět, že je to baví a že chtějí. Takže slíbená odměna od trenérů určitě přijde. A teď už jen informace pro naše fanoušky – od 10. do 12. května si nic neplánujte. MČR je za rohem a za humny – v Pelhřimově. Je to kousek, tak doufám, že místní hala stačit nebude. Všem klukům moc a moc děkujeme! Udělali jste mně a Rokymu obrovskou radost. Ale nejvíc asi sami sobě. V sobotu vás to bavilo a byla to prostě paráda.

O víkendu hrály tyto týmy: muži A, muži B, kteří bohužel v play-off nestačili na Černá Pole a sezóna jim tak skončila, U15 kluci hráli 1:1 a moje holky zlaté z U15G oba zápasy na venkovních palubovkách vyhrály. Ještě hrály U19G, které bohužel v Ostravě 2x těsně prohrály.

Ještě jednou prosím všechny o zaplacení členských příspěvků. Děkujeme.