Kvalifikace na Národní finále kategorie U11 mix

Kvalifikace na Národní finále kategorie U11 mix ve Vyškově dne 6.4.2019 – BBK Blansko, BK Maják SVČ Vyškov, SK Renocar Podolí, BC Vysočina

Ještě jeden večírek pro tuhle partu

Kvalifikace na Národní finále kategorie U11 mix se konala ve Vyškově. Zúčastnily se jí výše uvedené 4 týmy. My jsme v prvním zápase narazili na tým BBK Blansko a jako bychom si vzpomněli na naše předchozí vystoupení ve Vyškově – bída, bojovnost nula, ruce dole, hlavy dole, neproměňování jasných příležitostí…. Ale možná nám jen nervozita z touhy uspět a dostat se na národní finále svazovala ruce – nejvíc se tak v první polovině zápasu snažili trenéři. Přesto jsme v poločase drželi výsledek (-4 body), který nám umožňoval něco se zápasem udělat. A my jsme dělat začali – Džejk Prüher se Símou zařídili všechny body ve čtvrtině, kterou jsme vyhráli 10:3, skóre se tak otočilo na naši stranu a od té doby to už byla naše sobota. Rozehráli se totiž tahouni ve čtvrtině poslední (David, Linda K. a kapitánka Amča), ve které jsme najednou ladně nastříleli 22 bodů (oproti čtvrtině druhé, ve které stejná sestava dala body 4???) a dovedli jsem zápas do vítězného konce. Ve druhém semifinálovém zápase se utkali domácí Vyškov s týmem Podolí, které v bouřlivé atmosféře v bojovném zápase zvítězilo. A my jsme věděli, tento zápas sledujíce, že nás nečeká nic lehkého. Ale protože už trička z loňského finálového turnaje máme obnošená, poprosili jsme hráče, jestli by nám nezajistili účastí ve Žďáře trička nová. A tak jsme šli na Podolí – to vstoupilo do zápasu lépe, vedlo 8:2, ale pak se ukázalo, že naše parta bojovníků a kamarádů nikdy nic nevzdá. Dávali jste do toho všechno, jezdili jste po zadku, lítali jste vzduchem, měli jste všechny odražené balóny a postupně jste překlápěli skóre v náš prospěch. A najednou jsme viděli, že soupeř, ze kterého jsme měli strach, má strach z nás. David perfektně bránil nejlepšího hráče soupeře a ten jakoby se najednou neměl o koho opřít. A když jeden z nejmladších na hřišti Honzík Prüher minutu před koncem poločasu tříbodovou akcí zpod koše (koš s faulem + proměněný trestný hod) vyučil svého obránce a definitivně tak otočil skóre (Podolí už od té doby v zápase nevedlo), věděli jsme, že by se nás finále skutečně mohlo týkat. Ve druhém poločase jsme pak do toho šlápli ještě víc, 3., resp. 4. čtvrtinu vyhráli 17:3, resp. 17:9 a mohli se začít radovat. Z perfektních výkonů znamenajících první místo na kvalifikačním turnaji a z toho vyplývající vstupenku na národní finále. Kamarádi, udělali jste nám rodičům a trenérům, ale především sami sobě, velikánskou radost, kterou si můžete ještě naposledy společně (kluci + holky) prodloužit – společně si zahrát ještě jeden velký turnaj, ještě jeden večírek….. Tak pojďme do toho – 26.4.- 28.4.2019 ve Žďáře nad Sázavou!!!!!

Před všemi hráči dnes trenéři smekají, ať už jste hráli méně nebo více, nechali jste tam všechno. Doteď vidím Džejkovu motorku, bojovnost Símy a Lindy R., podkošový přehled Lindy K., Honzíkovu výše zmíněnou tříbodovou akci, dva koše Betty, které definitivně zlomily odpor Blanska, vyšší basketbalovou Amči a taky deptající obranu od Davida. Ale takový výkon, jaký odvedl Ondra, zejména kolik toho uskákal a ubránil proti největším hráčům soupeře a současně směrem do útoku přímočará hra, to jsme u něj ještě neviděli – všechny čtyři palce nahoru, takhle se má projevit opora!!! (Po zápase nám řekl, že se tak snažil proto, že nechtěl mít špinavého trenéra, roz. trenéra ve špinavém tričku – viz výše – asi na něj budeme muset obdobný požadavek vznést častěji:-))