Pouťový turnaj U10 Brno Podolí 18. 5. 2019

Pouťový turnaj Brno Podolí 18. 5. 2019

Naši nejmladší basketbalisté z kategorie U10 se o tomto víkendu zúčastnili pěkně obsazeného turnaje v Brně Podolí.

Turnaj byl příležitostí k nasbírání dalších herních zkušeností nejmladších hráčů klubu.

V základní skupině jsme podlehli chlapeckým týmům Skokani Brno (22:31)a SK UP BCM Olomouc (16:28).

V utkání o 5. místo jsme nastoupili proti celku KP Brno, který se na turnaj dostavil pouze se sedmi hráčkami (některými výrazně mladších ročníků), které ale srdnatě bojovaly, nakonec nám ale podlehly 40:12.

Nejvýraznějším celkem turnaje byl tým BK Opava, na jehož hráčích bylo vidět pokročilejší zvládnutí basketbalové techniky a vyšší herní zralost.

Konečné pořadí týmů:

1. BK Opava

2. Skokani Brno

3. Renocar Podolí

4. SK UP BCM Olomouc

5. BC Vysočina

6. KP Brno

Z pohledu statistiky jsme sice obsadili až páté místo, ale oběma celkům ve skupině jsme byli vyrovnanými soupeři. Např. s druhým celkem turnaje týmem Skokanů naše první pětka dokázala hrát bodově vyrovnanou prvním čtvrtinu a třetí čtvrtinu o bod vyhrála.

U všech hráčů bylo vidět, že každý odehraný zápas jim přináší cenné zkušenosti.

Někteří si připsali své první herní body, u jiných, kteří začali s basketbalem teprve nedávno, jsme zaznamenali hezké momenty dravosti, ať už při zápase o míč, či nájezdech na koš.

Stále je však třeba pracovat na základních herních činnostech, jako je proměňování vyložených příležitostí z dvojtaktů nebo střelbou z pod koše, získání přehledu o hře a plnění pokynů trenérů (jako bránění určených hráčů).

Celkově jsme si tuto sobotu užili, včetně cukrové vaty, ledové tříště a atrakcí (i když klasická pouťová jídla jako langoše jsme na pouti neobjevili). Především šlo opravdu o to si zahrát a načerpat herní zkušenost. Tento účel byl bohatě splněn a medaile za odměnu byla určitě zasloužená.

Sestava a body:

Prüher Jan 24, Němcová Beáta a Král Tomáš 12, Král David 10, Trnka Tomáš 8, Viková Nela 6, Fikar Matěj 4, Kučerová Rosálie 2, Novák Jakub, Novák Jan, Rutschová Kristýna, Urban Pavel, Dvořák Vojtěch, Hudečková Adéla

Za tým trenérů

Martina Rokosová a Ladislav Král