2. kolo kvalifikace o ligu U15G – postup!

Další úspěch našeho klubu!

Holky moje zlaté to dokázaly! Žlutočerný expres dojel do cílové stanice Liga. Možná to tedy nebude cílová stanice, protože v únoru je možnost postoupit do extraligy. A s naší bojovností a chutí bychom to mohli dokázat. Stejně, jako postoupit do ligy. Nečekala nás lehká cesta. Ať už to v prvním kole byly Litoměřice, Prostějov nebo Ostrava, nebo teď soupeř nesmírně těžký – Studánka Pardubice. Pardubice hrály velmi dobře v 1. kole. My však měli velmi dobrý skauting klíčových hráček Pardubic. Informace byly velmi cenné. Nastolená taktika se také povedla, a co je nejdůležitější, povedlo se to hlavně hráčkám.

Začátek v Pardubicích nás utvrdil v tom, že to bude těžký soupeř. Prohrávali jsme 4:9 a soupeř to hodně zatáhl, skoro bych řekl bránil zónově, což ale v této kategorii je povoleno a hráčky by měly být schopny si s tím poradit. A my jsme si s tím poradili na výbornou. Když oni tak, my jinak. :-) Začali jsme soupeře mačkat na útočné polovině, zpřesnilo se zakončení a karta se začala obracet. O poločase už jsme měli 10ti-bodové vedení. Po 3. čtvrtině 14 bodů a ve 4. čtvrtině jsme soupeři dovolili pouze 4 body a naše vedení narostlo na 69:44. Tudíž dobrý základ na nedělní zápas u nás.

Holky jsme nabádali, že nic není rozhodnuto, známe se. Kolikrát se špatně vyspíme a 20 bodů v basketu nic neznamená. Ale když jsem viděl moje lvice (ježek promine), věděl jsem, že to nepustíme. Jestli něco tyhle holky opravdu mají, a mohly by to rozdávat plnými doušky, je bojovnost. Je radost mít družstvo, které baví bránit. Tento obrázek byl hodně zřejmý. Lítali jsme po hřišti, neustupovali ani o píď a myslím, že jsme Pardubicím vzali chuť. Vyhráli jsme i druhé utkání a postupujeme do ligy! Ale Pardubice zaslouží velkou poklonu za svůj výkon a řekl bych, že v půlce soutěže ligu doplní. My si však postup zasloužili. Před holkama smekám. Udělali jste mi velkou radost, v posledních týdnech jsem myslel jen na vás a přál si, aby vám to vyšlo. Super, nemám slov, jste nejlepší bojovnice na světě, kam se hrabe Xena (snad víte, kdo to je), jen byste mě mohly přidat do svý skupiny. Je skvělé, že sezónu končíme vítězně. Dodá to chuť do další práce. Teď si od basketu a od trenérů odpočiňte a v srpnu se na vás budu těšit. Trénujte individuálně a plňte plány (mně už rostou blány). :-)

Děkuji vám všem, hráčkám i rodičům a příznivcům, užijte si léto a prázdniny!