Turnaj U12G v Olomouci

Enjoy Start Season Cup kategorie U12 dívky – Olomouc 7.-8.9.2019

 

Dobrý začátek

Po oddělení dívčího družstva jsme využili pozvání olomouckých orgánizátorů a vyrazili na přípravný turnaj dívčí kategorie U12 – byli jsme zvědavi, jak se s tím samotná děvčata poperou. A prala se více než dobře – v prvním zápase s Krnovem jsme se sice rozjížděli pomalu, ale postupem času jsme zjišťovali, že už přece jen něco umíme, takže zatímco první poločas jsme vyhráli vlažně o 12 bodů, druhý o 38! a bylo z toho jasné vítězství. Vítěznou euforii jsme si přenesli do druhého zápasu s Blanskem, kdy jsme první čtvrtinu vyhráli 20:4, určili tak ráz utkání, a přestože soupeř kousal a v dalších čtvrtinách rozdíl ve skóre udržoval, byla z toho druhá výhra. Nejtěžší soupeř nás pak čekal v posledním sobotním zápase, domácí družstvo OSK Olomouc podávalo v turnaji nejkompaktnější výkony, jejich hráčky byly nejvíce sehrané (zaslouženě si v nedělním odpoledni došly pro pohár pro vítězné družstvo), a proto i když jsme do toho dali všechno a nevypustili jediný míč, soupeřky postupně navyšovaly rozdíl ve skóre a připravily nám první (a nakonec jedinou porážku na turnaji). Ale vzhledem k tomu, že naše holky bojovaly, zcela si za sobotní výkony zasloužily takřka již tradiční pizzapárty. Bohužel nedělní probuzení nebylo úplně růžové, k již před turnajem zdravotně indisponované Adélce se přidaly Terka a především tahounka Linda Rokosová, a proto jsme na nedělní přímý souboj s KP Brno o druhé místo na turnaji nastoupili pouze s jedenácti hráčkami – ano, z toho je jasné, že v jedné sestavě střídá pouze jedna hráčka a ve druhé žádná!!! Měli jsme proto trošku obavy, jak to zvládneme, ale holky, překvapily jste jak nás trenéry, tak i početný doprovod a také soupeře a všechny přihlížející. Rvaly jste se jako lvice (po zápase jsme zaslechly od jednoho z diváků – “ ty vo…., ta Jihlava byla fakt drsná, ty vo….“), nechaly jste na hřišti všechno a nakonec z toho bylo překvapivé, ale zasloužené a vybojované vítězství a celkově druhé místo na turnaji. Hrábly jste si pořádně, ale o to větší jste nám trenérům a rodičům udělaly radost. Jasně, během turnaje jsme zaznamenali spoustu technických nedostatků (špatné uvolňování, místy nejistý driblink, slabší přihrávky a jejich někdy ještě horší příjem), ale je vidět, že vás basket a vše okolo baví, a tak na tom budeme pracovat.

Hodnocení hráčů – roli tahounek beze zbytku naplnily vcelku jistá podkošačka Linda Kohoutová s kapitánkou Amčou, vaše kombinace jsou místy vysoká basketbalová, dokud mohla Linda Rokosová (tolik dravých nájezdů a z toho plynoucí spousta bodů – evidentní posun oproti předchozím sezónám) a tradiční bojovnice Síma, která si v zápase o druhé místo skutečně hrábla na dno (možná i kousek pod) a navíc k tomu přidala 18 bodů, paráda! Dobře je doplňovaly Betty s Klárkou (dlouho jsem je neviděl takhle rudé v obličeji) a taky Kája mnoha doskočenými míči. Ale bojovaly jste všechny, jak už trošku zkušenější Valča, tak Vendy, Terča, Nelča Viková, Kristýnka a Sofča, které poprvé okusily zápasovou atmosféru, a většina z nich také radost z trefeného koše. Takže holky super, na dálku zdravíme Nelču Fiedlerovou, Rosi a Jasmínku, vyslané pomoct klukům na Labský pohár, a těšíme se na další práci s Vámi.

Martina Rokosová a Ivo Novák, trenéři

 

Výsledky:

BC Vysočina – Loko Krnov: 78:28

BK Blansko – BC Vysočina: 26:46

OSK Olomouc – BC Vysočina: 56:39

KP Brno – BC Vysočina: 27:42

Sestava a body: Kohoutová Linda 53, Nosková Amálie 42, Rokosová Linda 39, Nováková Simona 38, Němcová Beáta 9, Tlustá Valerie 8, Svobodová Klára, Hudečková Karolína a Pechová Vendula 4, Viková Nela a Šlechtická Sofie 2, Rutschová Kristýna a Pětivlasová Tereza.