Labský pohár U11 Mix, Pardubice, 6.-8. 9. 2019

Labský pohár U11 Mix, Pardubice, 6.-8. 9. 2019

I letos jsme navázali na tradici posledních let a vydali se s družstvem našich nejmenších basketbalistů U11 Mix do Pardubic zúčastnit se turnaje Labský pohár, který se konal ve dnech 6. až 8. září 2019.

Souběžně hrály o tomto víkendu turnaj i U12 dívky, takže dívčí síla ročníků 2009 byla rozložena mezi oba celky a tak jsme náš tým posílili o nejmladší ročníky.

Pro nás byl turnaj dalším krokem k nasbírání cenných herních zkušeností.

Los nám v základní skupině nadělil průřez různě silných soupeřů – jak celek, který nakonec turnaj vyhrál, tak tým z chvostu konečného umístění.

V pátek 6. 9. jsme začali s BK Kladno 10 dívčím týmem, který jsme s přehledem porazili 54:3 a našim borkám a borcům tato výhra, i když se jednalo o nejmladší a nejméně zkušený tým turnaje, zvedla trochu sebevědomí.

Ještě v pátek podvečer jsme odehráli druhý zápas s nejlepším a vítězným celkem turnaje BK Pardubice, kterému jsme podlehli 12:82. Bylo vidět, že hráči Pardubic disponují lepší basketbalovou technikou a i jako celek jsou mnohem zkušenější (nemluvě o fyzických dispozicích některých hráčů – dotknout se při výskoku z místa oběma rukama obroučky zvládne v této kategorii opravdu málokterý hráč). Důležité bylo, že se naši hráči a hráčky nevzdávali a srdnatě bojovali celý zápas.

Druhý den nás čekali dva mezi sebou velmi vyrovnaní soupeři, ovšem papírově lepší než my.

V prvním utkání sobotního dopoledne jsme tedy změřili síly s dívčím celkem USK Praha.

I když jsme nakonec podlehli 26:51, statečně jsme bojovali a do závěrečné čtvrtiny jsme nastoupili s mankem pouze 9 bodů. Soupeř však trochu zamíchal sestavou a postavil do závěrečné čtvrtiny své dvě nejlepší hráčky, které USK pomohly rozdíl navýšit. I trenérky protivníka však čekaly, že budeme mnohem snadnějším soupeřem.

Pro nás to byla i přes prohru cenná lekce. Pražské holky hrály agresivně, držely, škrábaly, což byla pro mnohé z našich hráčů zcela nová zkušenost.

Důležité bylo to, že jsme se jako tým semkli a všichni bojovali celý zápas naplno.

Odpoledne náš čekal obdobný soupeř – dívčí družstvo Hradce Králové.

I když holky z Hradce podlehly USK ve vzájemném zápase o jeden bod v prodloužení, proti nám podaly mnohem přesvědčivější výkon. Podlehli jsme 15:67. Opět jsme ale bez bázně bojovali a to bylo to hlavní.

Čtvrté místo v základní skupině nás tedy zařadilo do závěrečné skupiny bojů a 10. až 12. místo.

Hned v neděli ráno nás čekal další dívčí tým – BK Kladno ročníku 2009.

Hra byla dosti vyrovnaná. Zřejmě se už i projevovala únava našich hráčů. Ve srovnání s předchozími zápasy se nám tolik nedařily herní činnosti jako rozehrání a zakončení z dvojtaktu. I tak jsme ale zvítězili 29:17 a radost hráčů byla veliká.

Posledním soupeřem bylo družstvo BK Studánka Pardubice, které jsme udolali 31:24 a mohli se radovat z konečného 10. místa.

Účast na turnaji byla zcela jistě dalším krokem ke zlepšení basketbalových dovedností našich nejmladších. Ochutnání jak porážky, tak výhry. Zjištění, že soupeři nedají nic zadarmo. Důležitá byla chuť našich hráček a hráčů hrát a bojovat jako tým. To se myslím povedlo.

Taktéž ještě jednou díky rodičovskému doprovodu za obětavou podporu během turnaje.

Sestava a body:

Prüher Jan 44, Král Tomáš 41, Trnka Tomáš 17, Král David 16, Zadražil Eduard 14, Fikar Matěj 10, Fiedlerová Nela 8, Chaloupka Martin 5, Kučerová Rosálie 4, Trněný Matyáš 4, Trněná Jasmína 3, Novák Jakub 1, Dvořák Vojtěch, Novák Jan, Prüher Viktor

trenéři

Bohdan Trnka a Ladislav Král