Víkend 12. – 13. 9.

Dobrý den, ahoj, vítáme vás v další sezóně plné basketbalu. Tedy doufejme, že se to nepokazí nějakým virem. Loňská sezóna skončila předčasně a přišli jsme tak o možnost poprat se o medaile v mládežnických kategoriích.

Do letošní sezóny jsme přihlásili 13 týmů plus přípravky a čeká nás velká porce zápasů. První soutěžní utkání odehrál tým U15, který kvůli rozhodnutí ČBF hraje regionální soutěž a to je hodně velký sešup, vždyť tito kluci se umisťovali a brali medaile na vrcholných akcích ve své kategorii. Přes různé peripetie jsme kádr udrželi pohromadě a přesvědčit se o naší kvalitě se mohla první družstva. My trenéři, že tato soutěž nás neprověří, a proto jsme klukům naordinovali velký záhul hned na začátku soutěží. Sehráli jsme 9 přípravných zápasů se špičkou republiky a to byl pro nás asi vrchol sezóny. Kluci dostali zabrat, ale popasovali se s tím docela dobře. Během 14 dnů sehrát 9 zápasů bylo opravdu těžké i psychicky. Kluci se cítili unavení, těžkopádní atd. Ale únava odezněla a o víkendu jsme soupeře vyprovodili s výpraskem. Musím říct, že i přes sympatický výkon obou soupeřů, si nezasloužili takové příděly, ale ČBF rozhodla, tak jak rozhodla. Sice to nikdo nechápe, ale možná by měla vědět, jak to oba celky bavilo a co jim to dalo. Výsledky 136:20 a 200:14 mluví za vše. A to nás ty zajímavé zápasy ještě čekají. To není žádné povyšování nad ostatními tými regionů, ale tuhle soutěž neuchopila ČBF za správný konec. Hned první kolo ukázalo obrovské rozdíly mezi týmy. Nám nezbývá, než se s tím popasovat a hrát naplno. Teď k naší hře – ač jsme vysoko vyhráli a někteří si udělali střelecké rekordy, je potřeba to vše brát v uvozovkách. My potřebujeme, aby se hráči prosazovali v těžkých zápasech a tam jsme měli, jak ukázal turnaj v Plzni a ve Žďáru, někdy docela problém. Je samozřejmě dobré, že se chytli všichni hráči, ale jak říkám, prověří nás až ty těžké zápasy.

Ještě vás prosíme o trpělivost s aktualizací našich stránek. Vyskytly se nějaké problémy, které snad brzy vyřešíme a budete se moci opět těšit na naše pravidelné příspěvky. Kdyby se mezi vámi našel dobrovolník, který by nám s webovými stránkami pomohl, byli bychom neskonale rádi.