Postup U17 do extraligy!

Kluci U17 celou sezónu dřeli, aby si vybojovali místo ve finálové skupině ligy. Tam skončili na 2. místě a tudíž právem postoupili do baráže o extraligu na sezónu 2022/2023. Ta probíhala o tomto víkendu v Plzni. Nezačalo to ovšem pro nás ideálně. Prvně se zranil Sam, pak jsme dozvěděli, že na baráž nemůžeme počítat se Sedmou, který jel se školou do Anglie, to čekalo i Matese, ale ten stihl odehrát alespoň dva zápasy. A nakonec se na posledním tréninku zranil Tomáš, a tak jsme do Plzně odjížděli v 10. Mělo být ale hůř. V pátečním zápase se hned na začátku utkání zranil Martin a my jsme věděli, že klíčová utkání budeme hrát v sobotu v 9 lidech a v neděli pouze v 8 lidech. O koho jsme ale nepřišli, byli naši fanoušci, kterých s námi přicestovalo do hotelu Ibis (vřele doporučuji) spoustu. V pátečním podvečeru nás čekal náš známý a spřátelený tým domácích Grizzlies. Týmy se znají z předešlých let a navzájem si přejí úspěchy. Na hřišti si ovšem nic nedarujem, a tak to má být. Plzeň si celkem brzy získala velký náskok, a tak jsme už od začátku utkání dali prostor všem hráčům, abychom ušetřili potřebné síly na další utkání. Vůbec to ovšem neznamená, že zlehčujeme vítězství Plzně, hráli výborně. V sobotu jsme se parádně nasnídali, probírali taktiku ze všech směrů a šli jsme na Prostějov. Ten prohrál úvodní utkání se Spartou a bylo jasné, že oba týmy bojují o nedělní šanci. Nervy drásající utkání, ve kterém ani jeden tým nezlomil soupeře, a tak se zápas přeléval z jedné strany na druhou. Před závěrečnou čtvrtinou na tom byli lépe hráči z Prostějova. Ale to už hráli bez Bálinta, který se také zranil – přejeme brzké uzdravení. Sil ubývalo a mnoho energie nezbývalo. Soupeř ještě na konci 8. minuty vedl 74:71. Kde naši kluci vzali energii nevím. Ale dokázali to! Otočili zápas a o bod vyhráli. To nám dávalo lepší šance do posledního nedělního zápasu se Spartou Praha. Nemuseli jsme se ohlížet na skóre a zkrátka jsme věděli, že pouze výhra nám zaručí postup do vysněné extraligy. Osm statečných šlo ráno na snídani a s Rokym jsme si říkali, kde ještě kluci můžou brát energii. Dodávali jsme si pozitivní energii a obrátili to v humor. Na tréninku je nás 24 a teď nás zbylo 8. A to nás čekal v dresu soupeře pivot 210 cm.. My ovšem také disponujeme věžema, o kterých jsme doufali, že zaberou. Zabrali. Vynikající vstup do zápasu, vedení 15:5 a po 1. čtvrtině 23:11. Druhá čtvrtina se nám ale nepovedla. Špatná domluva při pick and rollu, tři trojky soupeře a Sparta vycítila šanci. Bylo po vedení a o poločase 35:35 se začínalo od znova. Na našich klíčových hráčích už byla znát únava. Ale stále jsme jim opakovali, vydržte ještě pár minut a je konec. Na někoho platilo zvýšené slovo, na někoho povzbuzení. My trenéři už byli také na infarkt. Vlastně nebyli. Já jsem klidné povahy, to se o mně ví, a Roker to měl také naplánované. Po zápase trefně poznamenal, proč jste tak vyšilovali, vždyť to bylo naplánovaný. :-) Ale to předbíhám. Po 3. čtvrtině jsme měli čtyřbodové vedení, o které jsme ale po 2 minutách přišli. V 9. minutě byl stav 59:60 pro Spartu. Lepší zápletku by snad ani nešlo vymyslet. Co se stalo? Zase jsme to nějak otočili. Postup do extraligy byl na světě! Hoši, udělali jste nám velkou radost a nás to s vámi zkrátka baví. Klobouk dolů před vámi všemi!

Naše výsledky: BC Vysočina – Grizzlies Plzeň 49 : 98; BC Vysočina – BCM Orli Prostějov 75 : 74; BA Sparta Praha – BC Vysočina 62 : 67

Postup do extraligy si s námi vybojovali i Grizzlies Plzeň. Za výkony se ovšem nemusí stydět ani Prostějov ani Sparta.

Naše sestava: Tomáš Hlaváček, Petr Novák, Lukáš Kourek, Tomáš Žatečka, Martin Vraspír, Vincent Pešout, Tadeáš Králík, Michael Prokýšek, Matěj Němec, Adam Rokos.

Náš výkon inspiroval našeho věrného fanouška, který v euforii napsal báseň pro celý tým! Děkujeme.