1 2 3 4
14 27 17 12
18 15 17 25

Sedm statečných zvítězilo v Plzni

Tak jsme se na zahájení sezóny těšíli, až jsme se dočkali. Tedy jen někteří z nás. Nejprve se zranil Neumann, pak Kuba Knetl, do toho onemocněl Burian a službu si plnil Široký. Když se k tomu přidaly očekávané absence Nováka a Šouly, zbylo nás sedm. Dlouhodobě zraněný Číha nás alespoň podporoval na dálku. Do Plzně jsme se vydali dvěma auty. Předzápasová porada byla bojovná a všichni měli chuť hrát. Začátek zápasu se nám ale moc nepovedl, hosté šli do šestibodového vedení, ale to jako by je ukolébalo. Během dvou minut jsme otočili na 10:6. V této chvíli jsme hráli velice chytře a hlavně trpělivě. Klíčové hráče soupeře jsme měli přečtené a obrana fungovala téměř bezchybně. Ve 2. čtvrtině přišlo to, co jsme čekali hned na začátku – vytažená obrana domácích a nahánění po celém hřišti. Trochu jsme začali mít problémy s dechem, ale uklidňovali jsme se, že to určitě rozběháme. A taky že jo. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a na konci této čtvrtiny byl stav 58:50 pro domácí. Osm bodíků, co to je? Kluci, když už jsme tak blízko a držíme se, tak tu poslední čtvrtinu zkusíme. A rozehráli jsme neskutečných 10 minut. Padalo nám to, obrana držela vysoký standard a po trojkách Strážnického a Maňáka, ale hlavně po prvních bodech Dokulila, který si konečně nastavil zápěstí, jsme šli do vedení. Zbývaly dvě minuty do konce. Domácí vyrovnali na 70:70, ale náš nový hráč Bubák se trefil za dva body ze střední vzdálenosti, poté jednu šestku proměnil Maňák a naše vítězství potvrdil Bubák dvěmi proměněnými šestkami. Ta radost po konci sirény byla naprosto zasloužená. Kluci byli vyčerpaní a trenéři šťastní. Do týmu bezvadně zapadl Jirka Bubák. Myslím, že nám v této sezóně může hodně pomoci. Musím to tady napsat – trestné hody 18/17! Pánové, lepší už to asi nebude. Tak jen vydržet a udržet si 94% úspěšnost po celý zbytek sezóny. Jihlavský divák si na nás bude muset počkat, protože i v dalším kole zajíždíme ven na půdu silného Nymburka. Doufejme, že už nás bude víc. Po sedmi statečných by mohl přijít Alibaba a 40 loupežníků a uloupit Nymburku body.