1 2 3 4
21 18 18 21
11 17 24 19

V torzu vítězíme

Už si z toho děláme vážně srandu, protože brečet nemá cenu. Zranění nás kosí jedno za druhým, a tak jsem 40 minut před zápasem měl na rozcvičce pouze 6 hráčů. Petr Knetl se zasekl na dálnici a Tomáše Širokého jsme přemluvili na poslední chvíli, protože zanedlouho nastupoval do práce. Po rozhovoru se mnou nabyl přesvědčení, že týmu jeho účast pomůže a rychle se přesunul na halu. Takže nás nakonec bylo osm. No a s tím už umíme hrát. :-)

Sršni přijeli s naším kamarádem, který v Jihlavě odehrál spoustu zápasů, bohužel už je soupeř, ale i tak jsme ho rádi viděli – Petr Šlechta, vynikající hráč i člověk. My jsme si před zápasem řekli, že nám může dát 40 bodů, ale už nikdo jiný. Věděli jsme, že Písek vyrukuje se zónou, a proto jsme v přípravě pár chvil věnovali právě útoku na ni. Bylo super, že nám první tři akce vyšli na jedničku a soupeř byl potrestaný třemi trojkami. Potom se to trochu zaseklo, ale vybudovali jsme si 10ti-bodové vedení do 2. čtvrtiny. Dobré bylo, že jsme mohli prostřídat. Do hry jsme zapojili Štumara, Buriana a Dokulila. I díky tomu jsme vydrželi hrát ve vysokém tempu a držet s vynikajícím soupeřem krok. V čem je Písek opravdu nejsilnějsí, je 2. poločas. Tam otáčí zápasy ve svůj prospěch a já jsem svůj tým nabádal, aby ustáli tlak, nepanikařili a zkusili hrát to, co umíme. To jsme zvládli a na konci 6. minuty 3. čtvrtiny jsme vedli po trojce Nováka o 13 bodů. Bylo však jasné, že to nevydržíme dlouho. Soupeř se nadechl a šňůrou 10 bodů se dokázal přiblížit. My jsme zareagovali pouze košem Maňáka a tak do poslední čtvrtiny svítilo na světelné tabuli skóre 57:52. A začalo to pravé drama. Začátek 4. čtvrtiny a trojka Petra Knetla byla na dlouhou dobu poslední úspěšná střela. Soupeř dokázal otočit na 63:60. Asi málokdo věřil, že najdeme zbytky sil a zápas zvrátíme v náš prospěch. Aby drama bylo umocněno, vyfauloval se nám Novák a následoval ho Dokulil. Ale tomu se naštěstí před vyfaulováním podařilo doskočit pár důležitých míčů, šestkou vyrovnal a pak parádní otočkou překlopil vedení opět na naši stranu. V koncovce jsme si řekli, že budeme faulovat konkrétní hráče a to nám vyšlo na jedničku. Soupeř trestné hody nedával, my naštěstí ano. A vítězství bylo naše. Musím poděkovat našim fanouškům, kteří nám dodávali energii po celý průběh zápasu. Bohužel s našimi zraněnými to nevypadá moc dobře a nevím, jak dlouho v takto okleštěné sestavě vydržíme. Čekají nás kvalitní soupeři a já už fakt hrát nemůžu. :-) I když…