1 2 3 4
23 16 14 18
34 12 9 16

Kdo nebyl, může jen litovat

Tohle byl zápas! Už jsme se trošku zklidnili, a tak můžu napsat pár řádků. Asi naposled. Ještě jeden takový zápas a praští to se mnou. Ještě, že dodržuju tu životosprávu, která má u mě zelenou. V týdnu mi volal Stráža, že prý to vypadá na 6 týdnů. Tak jsem mu řekl, že po 3 to rozběhá. On jak je teď Pražák, tak je nějakej zhýčkanej. Ale sestavu jsme i tak měli slušnou. Až tak, že jsme si celou 1. čtvrtinu museli zvykat, že je nás 10. To prakticky neznáme. Tým Litoměřic je mančaft jako hrom a výborně vedený. V 1. čtvrtině se hrál basket jak na ostrých střelbách. To, co hosté předvedli, jsme v naší hale viděli naposledy u Hradce Králové. Dostali jsme 7 trojek. Obranu Klimeše dostal na starosti Novák a po celý zápas ho bránil výborně. Byl to jeden z rozhodujících momentů tohoto zápasu. Tuto čtvrtinu jsme dostali neuvěřitelných 34 bodů, tedy skoro to, co pak za zbytek zápasu. Změnili jsme pouze to, že jsme přešli na pres. Soupeře jsme začali ždímat a ždímat a doufali jsme, že to vydržíme. Hosté mělí najednou problémy s proměňováním střeleckých příležitostí. My hru zjednodušili a začali bod po bodu stahovat. Do poločasu se nám to podařilo na 7 bodů. Šlo to sice pomalu, ale zjistili jsme, že se to dá. Ve 3. čtvrtině jsme od své hry neustoupili a podařilo se nám jít do vedení v 7. minutě (50:49). Hosté si sice vzali vedení zpět, ale to jsme hned na začátku 4. čtvrtiny překlopili zase na naši stranu. Hala duněla. Diváci nás neuvěřitelně hnali. Slabším povahám už doktor měřil tlak. Ještě že já jsem tak klidný. No, ta technická by zklidnila asi každého. Aneb návod pro naše zdravotnictví. Další minuty mám v mlze. Byla hustá tak, že by se dala krájet a možná tam byl i Rákosníček. Mám ho rád, je zelenej. Kdo byl ví, kdo nebyl, ať se radši podívá na zápas na tvcom. Jestli tam teda bude, on se mrška někdy schovává (zápas, ne Rákosníček). Zkrátka vedli jsme 71:68 až do poslední vteřina. V té bohužel vyrovnával v krkolomné pozici s odhozením (a trefením) na koš Šotnar. A prodlužovalo se. To už mezi diváky chodil doktor s nitroglycerinem. Řekli jsme si, že to dnes musíme urvat a že nás to nesmí rozhodit. Přidali jsme rychlé 4 body a zápas tak nějak ubojovali. Kluci si po zápase užili minutové standing ovation. Zaslouženě. Chlapci to divákům oplatili mírou vrchovatou. Jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli a že jsme se udrželi ve středu tabulky. Další super zápas nás čeká v rámci Českého poháru, kdy ve čtvrtek v 17 h přivítáme extraligový tým USK Praha. Všechny srdečně zveme.