1 2 3 4
19 24 12 14
6 22 18 24

V předvánočním čase jsme Košířům darovali výhru

Začátek nám vyšel nad očekávání. Dodržovali jsme taktiku, kterou jsme si řekli před zápasem, soupeři to nepadalo a tak jsme 1. čtvrtinu s přehledem vyhráli. Bohužel jsme neproměnili některé pokusy, jinak by vedení bylo ještě vyšší. Ale i tak to byl dobrý základ. Ve 2. čtvrtině se hra vyrovnala, ale i přes to jsme dokázali navýšit vedení o další dva body. Když jsme ve 3. čtvrtině vedli 55:38, bylo vše na dobré cestě. Jenže nám začaly ubývat síly, prakticky jsme zápas odehráli v 7 lidech. Museli jsme aspoň trochu protočit sestavu a soupeř toho využil. Osmi rychlými body snížil naše vedení na 9 bodů. Co bylo horší, kluci se odchýlili od našeho záměru. Zkrátka mě neposlouchali. Začali hrát s Košířemi přetlačovanou a v tom jsme vyhrát nemohli. Soupeř pomalu ukrajoval a ukrajoval a chvilku před koncem se najednou ujal vedení 66:65. Maňákovi se podařilo trefit a vedli jsme o bod my. Vzápětí odpověděl hostující Hlaváček a vedli hosté. Faulovaný Dokulil proměnil 2 trestné hody a vedli jsme 16 vteřin před koncem o 1 bod. Time-out hostů a my si řekli, že nebudeme faulovat. Střelba se soupeřům moc nevedla – trojky 10/1. A co se nestalo. Faulujeme při trojkovém pokusu a to jsme měli ještě bonus. To vše 5 vteřin před koncem. Soupeř 2 trestné hody proměnil, vedl o bod a třetí hod nahodil, abychom se nedostali k time-outu. Snažili jsme se sice zakončit, ale bohužel bez úspěchu. Jsem hodně rozladěn. O vítězství jsme se připravili sami. Ani nechci domyslet, co pro nás tato ztráta může znamenat. Sestavu lepíme, tentokrát chyběli Šoula, Krajcigr, Strážnický a Neumann. Navíc Široký je služebně přes týden pryč a prakticky netrénuje. Mladým hráčům chceme dávat příležitost, ale je to pro ně těžké ve vyrovnaných zápasech. Asi nejvíce postrádáme středního rozehrávače. Kuba Knetl se snaží co to jde, ale není to jeho post. Potřebujeme ho jinde s jinými úkoly. To naše jádro teď opravdu mele z posledního. Zápasů bylo habaděj a síly ubývají. Teď se snad dobijeme a připravíme se na Plzeň. Je to škoda. Tyto zápasy prostě prohrávat nesmíme. Při vyrovnané tabulce je každé zaváhání znát a my už takto hloupě prohráli druhý zápas. Doufám, že se aspoň jednou za sezónu sejdeme v plném počtu.