1 2 3 4
15 18 21 14
13 14 18 23

Konečně!

Na zlomení černé série jsme si nemohli přát těžšího soupeře. USK potřebovalo vyhrát, aby se vyhlo play-outu, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Zvlášť po výprasku, který nám USK uštědřilo v Praze. Soupeř přijel v hodně dobré sestavě a chtěli vyhrát. U nás se ale změnilo spoustu věcí. Světe div se, konečně jsme taky jednou byli téměř všichni. A v této sestavě si troufáme na každého. Pohlídáme si trojky, znělo na předzápasové poradě. Dostali jsme jich 13. Ale my jsme dnes mohli točit sestavou a nepanikařili jsme. Začátek se nám příliš nevyvedl, dostali jsme hned dvě trojky, ale naštěstí jsme se probrali. V naší hře přibyly asistence a to se hned projevilo na výsledku 1. čtvrtiny, kterou jsme o dva bodíky vyhráli. I ve 2. čtvrtině jsme byli o 4 body lepší a tak tedy 6 bodů k dobru do 3. krizové čtvrtiny. Hosté začali svou trojkovou smršť a rázem to bylo 44:43. Naštěstí jsme se probrali a koši Maňáka a Nováka jsme opět odskočili, ba co víc, navýšili na devítibodové vedení. Jak basketbal dokáže být krutý se ukázalo v poslední čtvrtině. Nemůžu to napsat, to nejde. Tak to shlédněte na tvcom. Vedli jsme už 65:53 tři minuty před koncem. Hosté si vzali time-out, vytáhli obranu a my jsme udělali tolik kiksů, že nestačil jeden time-out, druhý time-out a jsme rádi, že na utkáni nebyl pan Hildemann. Pro spoustu lidí to byla konečná. Potom už byla tma a kříšení. Minutu před koncem už to bylo jen o dva body, naštěstí Maňák zachoval pevné nervy při šestkách, napodobil ho Strážnický a vedli jsme 68:63. Hosté kontrovali trojkou, my time-outem. Bohužel ztráta, faul, Sehnal stříli dva trestné body a dává. Nedomluvení na poslední akci, ztráta, naštěstí trojka hostů obroučkou nepropadla a tak se prodlužovalo. V prodloužení jsme už žádný zvrat nedopustili a zvítězili jsme. Ani jsme nemuseli sehrát nacvičenou akci na konec zápasu, kterou nám svým ledovým klidem vysvětlil Stráža. Máme to ale dokonale secvičeno a šetříme si to na jiný veledůležitý zápas. Kluci zaslouží velkou pochvalu za to, že nesložili zbraně a bojovali, co to šlo. Bylo důležité, že jsme mohli točit sestavou a ušetřené síly byly znát v prodloužení.