1 2 3 4
19 14 14 31
12 28 18 11

Byli jsme účastníky tragikomedie. Bohužel bez nároku na honorář.

V posledních kolech se v 1. lize dějí podivuhodné věci. Nechám na každém, ať si výsledky vyhodnotí podle sebe. Tato situace nám velela jednoznačně se pokusit v Košířích vyhrát. Ty však potřebovaly také vyhrát, za předpokladu, že USK vyhraje s favoritem z Hradce Králové. Je to opravdu podivný přístup 1. ligy, kdy po základní části se někomu započítávají výsledky a někomu ne. Svádí to k hodně spekulacím, ale co my s tím naděláme. My měli „smůlu“, že hrajeme se soupeři, kterým pořád o něco jde. Tak to bylo i v Košířích. My jsme do zápasu vstoupili výborně, ujali se vedení 7:2, ale fauly přibývaly a za chviličku jsme jich měli tolik, že jsme museli téměř přestat bránit. Toho domácí využili a otočili na 19:12. Trochu jsme si připomněli, co jsme si řekli před zápasem a karta se obrátila. Začali jsme domácí převyšovat a o poločase jsme vedli o 7 bodů. I 3. čtvrtina nám vyšla výborně a navýšili jsme až na 15 bodů. Škoda, že jsme si nechali hloupě dát v závěru dva koše, ale i tak jsme vedli o 11 bodů. Potom nevím, co se stalo. Přichází spekulace, USK vyhrávalo a my jsme věděli, co jsme věděli. Vedení šlo rychle dolů, nám přibývaly jen fauly, prakticky celou čtvrtinu jsme nemohli bránit, domácí si mohli dovolit skoro vše, my nic. Vše vyvrcholilo našimi tvrdými fauly, kdy nepochopím, jak naši hráči takto mohou hrát. Náš 80 kg hráč skoro bezohledně strčí do skoro 2x tak těžšího hráče a ten odletí 4 metry daleko. A my se ještě divíme, že mu odpískali průraz. Naši nejzkušenější hráči neumí čistě bránit, musí si pomáhat fauly. Měli by si vzít příklad z čistě hrajících domácích. A já taky. Vyletím jak smyslů zbavený, když Knetlík měl tak vysoko ruce, jak říkal pan rozhodčí asi o 2 cm výše než by měl a ještě se divím, že nám pískl faul, a tak po zásluze dostanu technickou chybu, protože nezvládám emoce stejně, jako domácí asi o minutu předtím. Chudák pan komisař. Už aby tam byli dva, protože jeden nemá šanci to všechno pobrat. Tohle už musí skončit. Je ale pravda, že jsme poslední čtvrtinu mohli zahrát daleko lépe a zkušeněji. Já tímto konstatuji, že 1. liga se nás jen tak lehce nezbaví. Tohle nás znovu nakoplo a změnili jsme názor. Navíc i prášky začaly fungovat, takže se věru máme nač těšit. Ty prášky jsou fakt dobrý. Doporučuje je 9 trenérů z 10. Howg.