14 17 15 25
Muži B
Rozhodčí: Novotný, Bilíček

První výhra!

Od tohoto zápasu jsme čekali hodně. Všichni v týmu si uvědomovali, že situace je kritická a současně trochu škarohlídsky řečeno „trapná“. Šest proher v řadě, to bylo něco, co jsme sice už vrátit nemohli, ale mohli jsme bilanci vylepšit. Nakonec, k týmu se připojili i Petr Knetl a Tomáš Široký, to naši herní sílu obrovsky zvedlo, protože pod koš jsme měli 3 pivoty, přičemž Knetlík parádně zvládá i hru z křídelních pozic. Poprvé v sezóně se trenérovi povedlo do zápisu zapsat hráče chronologicky seřazené podle čísel na dresu, to už samo o sobě naznačovalo změnu. Bohužel se nepovedlo označit do zápisu křížky správnou základní sestavu. To ale ničemu nevadilo…

Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, kombinační hra v pohybu, to bylo přesně to, o co jsme se doposud pouze snažili, ale nikdy nevydrželi celý zápas (nebo alespoň většinu). Trochu skřípala obrana, soupeř poměrně snadno překonával naši obranu, která nebyla dostatečně důsledná a agresivní. Takže 1. čtvrtinu jsme prohráli poměrem 21:14. To však byla poslední čtvrtina utkání, kterou jsme prohráli. Postupně jsme obranu vylepšili, kluci šlapali a nedávali soupeři moc prostoru ke kombinaci. Hodně důležité byly doskoky a taky konečně rychlý přechod do útoku. Ukázalo se, že když se daří v obraně, je i ten útok jednodušší. Z individuálních statistik vyčnívají Široký a Knetl, ale rozhodně to z jejich strany nebyl individuální výkon, ale perfektní výkon všech hráčů na hřišti. To je asi největší příslib do dalších zápasů. Poprvé v sezóně jsme dali více než 60 bodů (dokonce 70). Do hry tentokrát nezasáhli všichni hráči, ale šance ještě bude, je třeba, aby na to byli všichni připraveni.