Livebox OP I 
3. 12. 2016, 18:00
SKB Zlín B
64 - 69
BC Vysočina
1 2 3 4
21 13 16 13
17 21 18 14
Venku
Muži B
Rozhodčí: Bernáth, Menšík

Report zápasu

Důležitá výhra

Do Zlína jsme jeli s tím, že chceme za všech okolností vyhrát. Cílem byly 3 body z venkovního dvojutkání. A protože Kroměříž, která nás čekala v neděli, je na tom letos mnohem lépe než záloha Zlína, bylo nutné urvat vítězství právě ve Zlíně. Sestava na víkend byla trochu jiná, než v minulých utkáních. Z pendlů mohl jen Burian, Petr Knetl si vyžádal zdravotní a studijní volno, Široký se léčil z virózy. Naštěstí výpadek „dlouhých“ zachránil uzdravený Neumann. Opět nás posílili Taraba a Sedmík (ten pouze v neděli) a navíc také Králík, který mohl nastoupit díky tomu, že jej na lavičce nahradil zahraniční trenér Ondřej „ZED“ Zelený, pro něhož to byla premiéra v trenérské pozici.

Oproti jiným zápasům se nám povedl začátek utkání. To jsme si řekli hned před zápasem, že je potřeba nepustit začátek a tlačit na soupeře hned od první minuty zápasu. Byť jsme první čtvrtinu prohráli o 4 body, stále jsme se mohli spolehnout na rychlou hru dopředu a rychlé protiútoky. To jsme doposud také nezažili, abychom po získání balónu ihned v rychlosti útočili na soupeřův koš. Zkrátka soupeř postupně trochu fyzicky upadal a vzhledem k tomu, že my jsme nepolevovali, bylo z toho nakonec vítězství o 5 bodů. S čím jsme ale měli v zápase problém, to byla zónová obrana soupeře. Jelikož nejsme zázrační střelci, musíme pro příště ještě zlepšit pohyb proti takové obraně a dostávat se do střeleckých pozic blíže koši. Celkově to však bylo hodně povedené utkání, herní projev Zlína proti nám rozhodně nevypovídal o jeho současném postavení v tabulce, proto je pro nás toto vítězství velice cenné. Jak moc, to se ukáže na konci základní části.

Co nám chybělo v dosavadních utkáních, to byly kvalitní individuální výkony starých bardů „béčka“. Už minulý víkend se dokázali konečně více prosadit Schober a Hildemann, nyní to zopakovali a bylo to znát nejen na počtu vstřelených bodů týmu, ale i celkovém herním projevu a pohodě týmu.

Sestava

Jméno 3PM FTM FTA PF PTS Karty
2
2 6
3 3 2 13
2 2 5 3 12
1 2 3 3 21

Náhradníci

Jméno 3PM FTM FTA PF PTS Karty
1 2 1 11
3 4