21 13 22 7
Muži B
Rozhodčí: Kočí, Juránek

Tentokrát šou předvedli především rozhodčí

K poslednímu zápasu „béčka“ v roce 2016 bylo připraveno 11 hráčů. Komplikací byla absence“pendlů“, kteří stejný den hráli 1. ligu v Hradci Králové. Nicméně i tak se dala do kupy docela slušná sestava, která měla rezervu Žďáru nad Sázavou doma porazit. Zápas jsme začali výborně, v polovině 1. čtvrtiny jsme zejména díky rychlé hře a dobré obraně vedli 15:2. Poté jsme ale polevili a podobnou šňůru předvedl soupeř, čímž se dostal opět do hry. Vůbec nejhorší pasáží zápasu byla 3. čtvrtina. Bohužel jsme polevili v obraně a také v útoku, kde jsme přestali ohrožovat koš. Ale držel nás Honza Sedmík, který když bylo v poslední čtvrtině třeba, tak se prosadit dokázal.

Celé utkání bylo provázeno někdy až neskutečnými minelami obou rozhodčích, kteří odpískávali fauly čistě bránícím hráčům a naopak byli schopni faul neodpískat při zcela evidentně nedovolených zákrocích. A na to doplatil soupeř, který se nechal vyprovokovat při jednom takovém posouzení situace. Tomáš Rosecký, jako jeden ze 3 klíčových hráčů soupeře, oslabil družstvo v tu nejméně vhodnou dobu, toho my jsme dokázali využít a dokráčeli tak k vítězství. Asi se nedá úplně říct, že by rozhodčí poškodili soupeře, oni prostě chybovali na obou stranách. Já jen doufám, že tenhle výkon rozhodčích se stává maximálně 1krát za 10 let a že se nejedná nějaký nový standard…

To nejpodstatnější po polovině odehraných zápasů je, že po hororovém začátku soutěže, jsme ve hře o playoff a herní forma neustále roste!