24 11 17 18
Muži B
Rozhodčí: Večeřa, Kapounek

Až moc vyrovnané utkání

Tragický vstup do utkání. Taková jihlavská specialita, o které všichni víme, upozorňujeme se na to a pak si to stejně každý dělá podle sebe. Takže na začátek hned 0:10 a konec 1. čtvrtiny 12:24. Naštěstí jsme v druhé čtvrtině zabrali a rychlou kombinační hrou dokázali snížit na „poločasové“ skóre 34:35. Takže skoro od nuly. Třetí čtvrtinu jsme o bod vyhráli a do poslední části se šlo za vyrovnaného stavu. Vše bylo vyrovnané až do koncovky. V poslední minutě šel nejprve do 1bodového vedení soupeř. Přibližně 5,5 s do konce utkání se trefil Hildemann a vedli jsme. Soupeř si vzal oddechový čas a po něm vhazoval na útočné půli. V obraně jsem to posral (Králík) a soupeř šel 2 vteřiny před koncem utkání do vedení o 1 bod. Ještě jsme si vzali oddechový čas a zkusili soupeře zaskočit. Nakonec jsme měli ještě 2 nadějné střelecké pokusy, ale koš už bohužel nepadl. V derby tedy vyhrál soupeř z Třebíče. Bylo to celkově pohledné utkání a skutečně celou druhou půli neskutečně vyrovnané, za celou druhou půli byl rozdíl ve skóre maximálně 3bodový! Naší největší smůlou v utkání bylo střelecké 3bodové „štěstí“ (možná lépe umění) hostujícího Čermáka, který se trefoval z hodně těžkých pozic a vždy, když to soupeř nejvíce potřeboval. Sluší se poznamenat, že sestava byla tentokrát asi to nejlepší, co jsme schopni postavit.