14 8 11 2
22 18 31 14
U17 Dívky

Pardubice 2x jinak

V dalším dvojkole nadregionální soutěže naše holky vyrazily opět na palubovku soupeře – tentokrát do Pardubic.
Soupeřem nám byl tým SŠB Pardubice, další ze soupeřů, kterého neznáme.

SŠB Pardubice : BC Vysočina – 35 : 85
Pro zápas byla k dispozici nejsilnější sestava, proto byla první čtvrtina plná očekávání. To se nenaplnilo – po 4 minutách stav 6:2 pro soupeřky, 4 fauly na naší straně. Po oddechovém čase (snaha o probuzení dravosti a nasazení) byl náš výkon naprosto odlišný – po necelé minutě bylo vyrovnáno a holky předváděly dobrý basketbal, vycházející z aktivní pressové obrany, na kterou soupeřky nedokázaly reagovat. Od této doby holky na hřišti jasně dominovaly a vše měly pod kontrolou. Důležité je, že do zápasu zasáhlo všech jedenáct holek a každá z nich se odkázala prosadit a hlavně bodovat. Zasloužené vítězství, které dodalo možná až moc velkou pohodu.

SŠB Pardubice : BC Vysočina – 43 : 71
Vstup do druhého zápasu byl jako kopie toho prvního – soupeřky všude první, agresivnější, rychlejší. Právě agresivita, místy až na hranici faulů, dělala holkám obrovské problémy. Holky místy totálně odpadaly v obraně a tomu odpovídal stav, kdy holky v poločase vedly jen o 4 body! V poločasové přestávce bylo co řešit ….. . Do druhé poloviny zápasu nastoupilo již družstvo BC Vysočina, tak jak ho tento rok, doufám, budeme znát – výborná obrana, rychlý přechod do útoku, pohyb po celém hřišti. Poslední čtvrtina se odehrávala již pod taktovkou našich holek a proto byla možnost opět protočit celou sestavu. Po infarktové první polovině se opět podařilo probudit všechny holky k výkonům na které mají. Všechny si, ale musí uvědomit, že práce trenérů není křičet (řvát) pokyny typu braňte, běhejte, hrajte, … . V této kategorii už musí hráčky brát 120% nasazení v každém zápase jako samozřejmost! V souboji se silnějším soupeřem, by se obrat nemusel podařit.