14 13 23 13
13 16 9 6
U17 Dívky

Souboj Žďáru nad Sázavou a Jihlavy – zápas č. 3 a 4

Po dopoledním souboji našich U11 (výsledky určitě okomentuje Peši) nastoupila na horkou palubovku místních favoritek naše děvčata. Žďár byl favoritem a nikdo z místních nepředpokládal nic jiného než dvě výhry. Tým Žďáru je složen částečně z holek, které hrají ligu a mají za sebou v této sezóně více kvalitních zápasů. Ale my jsme přijeli v nejlepší možné sestavě s cílem Žďárské pořádně potrápit …

BK Žďár nad Sázavou : BK Jihlava – 63:44
Již od první minuty tohoto zápasu bylo jasné, že souboj bude vyrovnaný a vyhraje ten tým, který bude méně chybovat. Výborná obrana na obou stranách dávala jen málo prostoru pro zakončení a tak poločasové skóre bylo 29:27 pro nás! Holky parádně bránily a vedly dokonce až o šest bodů. Tuto sezónu to byl určitě náš nejlepší výkon. Vstup do druhé poloviny, ale zvládly lépe naše soupeřky a na naší straně se začaly kupit chyby v rozehrávce, které soupeř dokonale zužitkoval a během pěti minut už vedl o 10 bodů. Ve třetí čtvrtině se holkám nedařilo navázat na super výkon z první poloviny a to bylo rozhodující pro celý zápas. V poslední čtvrtině se v naší sestavě protočilo všech dvanáct na soupisce uvedených hráček.
I přes prohru musím hodnotit zápas velice dobře, protože naše posílená sestava začíná být dobře sehraná a máme k dispozici 11 vyrovnaných hráček, kterým šlape na paty dalších pět, které svůj herní prostor určitě ještě dostanou.

BK Žďár nad Sázavou : BK Jihlava – 59:62
Holky se rychle oklepaly z prohry v prvním zápase a s odhodláním nastoupily do boje o vítězství. Publikum (připadal jsem si jako na domácím zápase – díky fanoušci) vidělo rychlý ženský basketbal s výbornou obranou a pohybem po celém hřišti. V první čtvrtině se protočilo deset holek a všechny odcházely z palubovky vyčerpané, zpocené a po dobrém výkonu (obrat o 100% oproti poslednímu zápasu – viz zápis z Pardubic). Vysoké tempo udržely obě strany až do konce první poloviny, kdy Žďár vedl o jediný bod. Třetí čtvrtina – opět zlom utkání, ale tentokrát na naší stranu. V polovině třetí čtvrtiny se holky výbornou nátlakovou obranou dostaly po chybách soupeřek do deseti bodového vedení a celá hala byla ve varu …. jen to vydržet. Drama pokračovalo i v poslední čtvrtině, ale holky výbornou hrou držely drobný náskok až do posledních vteřin, kdy se málem povedl Žďárský velehod přes půl hřiště, ale štěstí stálo na naší straně a tak mohla vypuknout náležitě hlučná oslava vítězství.

Oba zápasy spojovala výborná aktivní obrana a 100% nasazení každé hráčky v týmu a to i holek připravených na lavičce, které se bohužel v takto vypjatých zápasech nedostaly na hřiště.

Informace o bodech nejsou důležité, protože to co nás dovedlo k vítězství je aktivní a pozitivní přístup ke hře.

Vzkaz pro holky – tímto jste definitivně opustily vody pralesní ligy. Jen tak dál a neusnout na vavřínech.