U17 D Nadreg. soutěž 
11. 3. 2017, 13:00
BC Vysočina
34 - 89
BK Žďár n. Sázavou B
1 2 3 4
7 8 5 14
11 17 28 33
Doma
U17 Dívky

Report zápasu

V dalším kole nadregionální soutěže jsme přivítali na domácí palubovce tým ze Žďáru nad Sázavou B, tým se kterým se přetahujeme o první místo ve skupině. Z tohoto důvodu jsme si pro zápas nechali doma H. Hlaváčkovou a S. Nerudovou, které hostují v Brně. Vše vypadalo, že nastoupíme v plné síle, ale pak to nastalo – nemoc S. Jarošová, T. Prášilová, K. Hvězdová. Následná informace, že nebude hrát ani M. Plocová už byla signálem, že to nebude dobré. Ještě, že máme Terku Práška, která po mém telefonátu a prosbu o výpomoc dorazila i po dvou dnech bez jídla – srdcař.

BC Vysočina Jihlava : BK Žďár nad Sázavou  – 34:89

Do prvního zápasu holky nastoupily s přílišným respektem ze soupeře, který dorazil v plné „áčkové“ sestavě. Po rozpačitém začátku holky zabraly v obranné hře, ale v útoku to bylo stále bez nápadu, jak vyzrát na zataženou obranu soupeřek. Tato taktika holky zdrtila a po zbytek zápasu se nepodařilo najít herní pohodu. Třetí čtvrtina rozhodla zápas v náš neprospěch, a tak mohly dostat svou porci minut i holky z lavičky, které ve velice kvalitním zápase lze jen pochválit. Náš nezdar byl založen na přílišném respektu za soupeře a obavě se individuálně prosadit při hře jedna na jednu. Pět bodujících hráček je hrozně málo. I přesto lze hodnotit zápas kladně – v několika pasážích hry jsme byli lepším týmem, dokázali jsme držet a místy vytvářet vysoké tempo zápasu. Výborná příprava do dalších bojů s vyrovnanými soupeři.

Body: Nerudová 16, Štumarová 7, Prášilová 5, Hlaváčková 4, Nikermaierová  2.

BC Vysočina Jihlava : BK Žďár nad Sázavou  – 33:89

Druhý zápas přinesl důležitou otázku – jak ubránit obryni soupeřek (29 bodů). Naše podkošové holky to zkoušely zprava, zleva, zepředu, zezadu, ale účinnou zbraň se najít nepodařilo. V útoku se nám střelecky nedařilo a jeden koš jsme potřebovali příliš mnoho pokusů. Co se oproti prvnímu zápasu zlepšilo byl přechod do rychlého protiútoku a místy zápas musel být pro diváky velice atraktivní i přesto, že nám často selhávalo zakončení. Vzhledem k vysokému tempu a tolerování tvrdé hry od rozhodčích doházelo stále více ke střetům a začalo to vypadat, že ani jedno z družstev nedohraje ve zdraví.  Ještě, že už byl konec.

Body: Pánková 8, Štumarová 7, Procházková 4, Nerudová 4, Prášilová 3, Vyhlídalová 3, Kazdová 2, Báťová 2.

V obou zápasech patří velký dík Terce Prášilové, protože ještě ráno nemohla ani chodit, a přesto nás přijela podpořit a nakonec byla nejvíce bojující hráčkou. Je to přístup, ze kterého by si všechny naše holky měly vzít příklad.

Velkou pochvalu zaslouží publikum, které nás hnalo dopředu až do posledních vteřin obou zápasů. Za holky slibuji, že příště znovu uvidíte naší rychlou a pohlednou hru okořeněnou výhrou.