1 2 3 4
22 19 23 22
19 15 17 18

Skvělý večer

V pátečním večeru dorazil do Jihlavy tým GBA Praha, známější pod názvem Sparta. Tým složený z mladších, ale o to lepších hráčů. Já sám jsem byl před zápasem na mrtvici. Hráči se sjížděli z několika směrů a víte, jak to na našich silnicích v pátek vypadá. Takže absence: Strážnický, Fical, Široký. Na poslední chvíli dorazil Číha a na silnici uvízl Šoula. Bohužel ten to už nestihl. Na utkání bylo připraveno 9 hráčů a hned na začátku jsme řešili další nepříjemnost, kdy se Adrimu udělalo nevolno. Post rozehrávače jsme svěřili Kantůrkovi a ten se s tím popasoval skvěle. Zahajovací pětici doplnili Krajcigr, Maňák, Dokulil a Bubák. Zápas začal ve velkém stylu. Velká výšková převaha na straně hostů, na druhé straně nesmírná bojovnost. Vedení hostů 4:0 jsme dokázali v závěru 1. desetiminutovky po vyrovnaném průběhu otočit a ujali se vedení o 3 body. Ve 2. čtvrtině pokračoval výborný výkon našich hráčů a dokázali jsme soupeři odskočit na 8 bodů. V závěru jsme však dostali 2 trojky a bylo to o pouhé 2 body. Naštěstí se trefil Bubák a s klaksonem dal trojku Dokulil, který to takto trénuje a dle jeho slov je to prostě jistota. Tuhle trojku si zasloužil. Jeho bojovnost je opravdu příkladná a strhl i ostatní. Hráli jsme parádní basket a v očekávání 3. čtvrtiny, naší obávané, jsme si věřili, že by to mohlo vyjít. Ale hráli jsme pouze v 7 a bylo otázkou, jestli tempo vydržíme. Poslat do hry nerozehraného Víťu jsme si netroufli, i když za své tréninkové úsilí by si to zasloužil. Jeho šance ale určitě přijde. Tentokrát jsme už potřebovali výhru, a tak jsme vsadili vše na jednu kartu: buď to vydržíme nebo ne. Třetí čtvrtinu začaly dva rychlé koše hostů a fanoušci už se začali bát. Ale včas jsme reagovali a světe div se, my jsme ji dokonce vyhráli. Naše vedení narostlo na 13 bodů, ale zdaleka nebylo rozhodnuto. Do 4. čtvrtiny nastoupili hosté koncentrovaně se snahou něco s utkáním udělat. To se jim skoro povedlo, když snížili na 8 bodů, v tu chvíli si několik našich hráčů vědomě říkalo o vystřídání, ale hostům jsme tentokrát šanci nedali. Skvělý výkon naší sestavy Dokulil, Krajcigr, Kantůrek, Bubák, Číha, Maňák, Knetl, Melski a Burian zaslouží velkou pochvalu a respekt. Po tomto utkání jsem slyšel samou chválu na super zápas a že takto hezky jsme snad ještě nehráli. Ale usnout jsem večer nemohl.