1 2 3 4
19 12 17 24
19 28 10 13

Na tohle nemám. Končím. :-)

Kluci mi připravují infarktové stavy. Ale popořádku. Lídra tabulky Litoměřice jsme přivítali u nás na hale, která praskala ve švech. Nejenom, že byl Axis Cup, ale i k nám nahoru přišlo docela dost lidí zvědavo, jak se popasujeme s vynikajícím soupeřem. Musím říct, že to je náš docela oblíbený rival. Hraje basketbal a to nám vyhovuje. No, vyhovuje, zkrátka nemáme co ztratit. Až na Šoulu a Širokého jsme byli všichni. Základní pětce vstup do utkání vyšel. Ujali jsme se vedení 11:6, ale do hry jsme pustili další hráče, vědomi si, že nás čeká velmi těžké utkání. A střídající hráči se v tomto utkání ukázali jako rozhodující. První čtvrtina skončila nerozhodně 19:19 a my tak mohli do té druhé nastoupit celkem spokojeni. Druhá čtvrtka nám hrubě nevyšla. Ne, že by ten rozdíl byl veliký, ale hosté trefovali všechno a nám se nedařilo. Když skvěle hrající hostující hráč Klimeš dal na závěr čtvrtiny dvě šestky, poločasové vedení Litoměřic o 16 bodů nám nedávalo moc velké naděje. Po zhlédnutí technického zápisu jsme se rozhodli, že něco musíme změnit. Problémy nám dělali dva hráči – Klimeš a Kroutil. Rozhodli jsme se je co nejvíc odstavit od míče a zároveň zvýšit agresivitu. Nastartoval nás Strážnický s Krajcigrem a skvěle hrající Maňák. Ale vyzdvihovat jednotlivce v tomto zápase nejde, to bych musel napsat všechny. Po 5 minutách 3. čtvrtiny jsme snížili na 10 bodů, na konci už to bylo pouze o 9. Ale stále daleko od soupeře. Pokračovali jsme v nastoleném trendu a i přes technické chyby, které obdržela prvně lavička a posléze i já, jsme byli stále ve hře. Na konci 7. minuty jsme vyrovnávali na 63:63. Poté soupeř proměnil trestný hod a byl o bod ve vedení. To jsme překlopili na naši stranu košem Bubáka, který byl při tom faulovaný, ale trestný hod nedal. Infartk začal. S klaksonem 24 vteřin nám dal trojku Šotnar, v útoku jsme úspěšní nebyli a opět Šotnar dal za 3. Na světelné tabuli svítil stav 65:70 pro hosty a do konce 1:44. Při našem time-outu jsme si řekli, že když už jsme se dostali tak daleko, tak prohrát nemůžeme. Kluci byli v transu a šli jsme do toho. Krajcigr proměnil dvě šestky, Maňák dal koš a závěrečné vypíchnutí a koš opět Maňáka a šli jsme do vedení 71:70. Zbývalo 26 vteřin, soupeř byl u míče a měl prakticky možnost poslední střely. Následoval time-out hostů. Kroutil si vzal míč, ale jeho pokus byl neúspěšný hlavně díky skvělé obraně Kantůrka. Následoval další střelecký pokus, ten jsme doskočili a při tom byl faulovaný Bubák. Zbývaly dvě vteřiny. Jednu šestku proměnil, druhou zkušeně nahodil a my vyhráli! Dneska zase neusnu. Asi si tento zápas budu dlouho přehrávat. Dnes jsme dokázali neskutečné. Opravdu heroickým výkonem jsme dokázali stáhnout poločasové vedení soupeře o 16 bodů. Hráli jsme srdcem. Moc děkuju všem a moje poděkování míří i do Jindřichova Hradce, kteří nám i přesto, že budou hrát zítra důležité TV utkání, uvolnili Kantůrka s Ficalem a my tak mohli síly rozložit na více hráčů. A tak se dostávám asi k tomu důležitému faktoru utkání. Lavičku soupeře naše lavička porazila 38:11. Skvělý! Moje tepová frekvence je stále vysoká, psa nemám, který by mě uklidnil, kůň je daleko, tak se budu muset spokojit s manželkou. Příští týden nás čeká další bonbónek – přijede basketbalový gigant USK Praha B. Doufám, že naše výkony opět rozšíří diváckou kulisu, která byla skvělá.