12 6 5 15
12 11 8 10
U11

Radost nebo zklamání?

K prvnímu kolu nadstavbové části jsme vyrazili do Kohoutovic, místní části Brna, kde jsme se utkali s místními Kohouty, kteří, jak bude uvedeno dále, se stali kouhouty velice dravými. Na místě jsme byli s tradičním hodinovým předstihem, a tak jsme chvíli (než nám otevřeli halu) mohli obdivovat zdejší zánovní akvapark – možná jsme měli jít raději do bazénu… Do prvního utkání jsme vstoupili soustředěně a bojovně, a přestože nám domácí nedali nic zadarmo, bodík po bodíku jsme postupně navyšovali náš náskok. Tento se minutu a půl před koncem vyšplhal na více než deset bodů, což některé naše hráče, včetně těch zkušených, ukolébalo natolik, že bojovní domácí pomocí několika laciných košů snížili 25 vteřin před koncem na rozdíl pouhých tří bodů. Po timeoutovém zklidnění jsme pak zápas sice dovedli do vítězného konce, ale jakoby tato naše bohorovnost v konfrontaci s bojovností Kohoutů předznamenala utkání druhé. Kohouti (ač nemají křídla na létání) na nás vlétli a naše zahajovací formace tomu jen přihlížela. Trenéři pomocí svých hlasivek dělali, co mohli, ale naše bojovnost z prvního utkání byla tatam. Místy to vypadalo jako když chcete buldozer zastavit papírovými krabicemi – tak měkký byl náš výkon. Formace ve druhé čtvrtině sice  zabojovala a náskok domácích stáhla, ale naprosto tragický a odevzdaný výkon v třetí čtvrtině pohřbil jakékoli naše naděje na úspěch. Domácí tak po zásluze druhé utkání s přehledem ovládli. Z našich hráčů zaslouží pochvalu Tadeáš, který tým táhl bodově, Síma za nezměrnou bojovnost v obou zápasech, stejně tak Sedma, který, byť se ve druhém zápase tolik neprosadil střelecky, byl u každého doskoku a příkladě bojoval o každý míč, což je nutno vyzdvihnout. Kladně lze ještě hodnotit perfektní obranu Amči v prvním zápase a také Betty, která svoji byť nižší minutáž využila bez jakékoli bázně. Naproti tomu zápasy a zejména ten druhý nevyšly………… a hrubě nevyšly…………, však vy víte komu. Je vidět, že v nadstavbové části vyloženě slabých týmů nebude, a proto pokud budeme podávat podobně odevzdané výkony jako ve druhém zápase, na úspěch nebudeme moci pomýšlet. Ano, máme jednu výhru z venku, ale při stoprocentním přístupu všech mohly být dvě.

Martina a Petr Rokosovi a Ivo Novák, trenéři

Výsledky BK Skokani vs BC Vysočina 38:41 (čtvrtiny 12:12, 6:11, 5:8, 15:10) a 59:38 (16:6, 9:16, 20:2 a 14:14)

Sestava a body: Králík Tadeáš 34, Vraspír Martin 16, Sedmík Michal 15, Hyský David 6, Kos Ondřej 4, Nováková Simona a Kohoutová Linda 2, Nosková Amálie, Rokosová Linda, Prüher Jáchym, Prüher Jan, Němcová Beáta, Duben Jáchym