75 - 73
1 2 3 4
13 23 19 20
20 25 13 15

Sen se stává skutečností – teda jestli matematika nelže. Ale i tak super. Máme za sebou základní část a vyhříváme se na neskutečně krásném 3. místě, které nám zaručuje play-off. V posledním utkání v Písku jsme sice prohráli o 2 body v přímém souboji o trojku a byli jsme chvilku smutní, že jsme tak svěle rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce, ale pak se tamtamy ozvaly, že tam jsme. A dovolím si tvrdit, že si to zasloužíme. V Písku se hrál super zápas. Domácí měli vynikající podporu publika, ale i my jsme tam měli svůj fanklub (který se ale moc hlasitě projevovat nemohl :-)). Ale byli s námi a my si toho moc vážíme. Kompletní domácí tým, my neponechali nic náhodě a nastoupili v sedmi, což nám svědčí, i když dnešní sestava byla trochu jiná. Chyběl Stráža, Ondra, Štěpán a Tomáš. Věděli jsme, že na nás domácí vlétnou. Naše taktika se upírala k ubránění Peti Šlechty, kterého všichni známe z jeho působení u nás. Ale samozřejmě soustředit se na jednoho hráče by od nás bylo amatérské. Písek je totiž skvěle hrající tým. V 1. čtvrtině jsme začali skvěle. Co jsme zvedli, to tam padlo a k tomu skvělá obrana. Vedli jsme 20:13. V minipřestávce jsme si řekli, že to je super, že jsme docílili toho, čeho jsme chtěli. I ve druhé čtvrtině jsme drželi s Pískem krok a v poločase jsme vedli 45:36. Bylo jasné, že tak vysoké tempo udržíme jen zuby nehty. Ale kluci byli rozhodnuti bojovat, ať to dopadne jakkoliv. Ve 3. čtvrtině přišel velký nápor Písku, horko těžko jsme odolávali, ale přeci jenom bylo dobré, že jsme domácí nepustili do vedení. Necelé dvě minuty před koncem jsme ještě vedli 71:69, ale poté se vyfauloval Adri, vzápětí Knetlík. Domácí trefili za 3 a šli do vedení. To navýšili trestnými hody a vedli tak o 3 body. My jsme korigovali šestkami Lukáše a bylo to o bod. Takticky jsme faulovali, vyplatilo se, domácí jednu šestku nedali a my tak měli posledních 12 vteřin na to, dát bod. Bohužel nebo naštěstí to košem neskončilo. Těch propočtů, jak to může všechno dopadnout, byla spousta. Nebudu to ani rozepisovat. Zkrátka to dopadlo dobře. Já jsem neskutečně pyšný na tento tým, klobouk dolů pánové! Nemáme to ještě oficiálně potvrzené, ale ať to dopadne jakkoliv, tak tato sezóna je parádní. Dneska asi skáču v tomto článku od jednoho témata k druhému, ale ty emoce jsou obrovské. Jestli to dopadne, jak všichni doufáme, Dokoušek říká, že my nepadáme, tak v Jihlavě uvidíme skvělé týmy: Hradec Králové, Zlín, a asi největší tahák Basketbal Olomouc. S nimi přijede náš odchovanec Martin Novák. Má se věru nač těšit. :-) Kdybych vás mystifikoval a dopadlo to jinak, tak se omlouvám. Včas se dozvíte, jak to dopadlo a kdy budeme hrát zase doma. Děkujeme za podporu!