11 15 15 10
29 20 11 18
U11

A jsme třetí

Náš předposlední dvojzápas finálové fáze soutěže se konal ve sportovní hale Morenda v Brně, která je domácí palubovkou JBC Brno. Vzhledem k tomu, že nás potkala zácpa na dálnici, na místo utkání jsme dorazili téměř na čas. Dali jsme tedy rychlou přípravu, řekli jsme si, že máme o co hrát (třetí místo v tabulce za určitých konstelací…) a hurá na zápas. V první čtvrtině prvního utkání jsme si především díky Vraspovi a Hořovi vytvořili cca desetibodový náskok, který jsme poté místy s menšími, místy s většími (zejména když jsme polevili v soustředění) problémy udržovali až do konce. Ve druhém utkání jsme koncentraci udrželi po celý zápas, což se projevilo na větším rozdílu ve skóre, každopádně je nutno zkonstatovat, že soupeř, který má svém středu rovněž velmi šikovné hráče, nám ani v jednom utkání zadarmo nic nedal. Pochvalu dnes zaslouží v podstatě všichni hráči, bodově tradičně potentní Sedma, Vraspa, Táďa a Hoři, kdy první dva se navíc nenechali otrávit problémy s fauly (Míša), či drobným zraněním (Marťa), ale naopak ve druhém utkání předvedli akce, které místy připomínaly vysokou basketbalovou. V určitých fázích zápasů se velice aktivně projevili Kosík s Davidem Hyským a taky obě Lindy, jen houšť a větší kapky. David Šváb získává další zápasové zkušenosti a začíná tam pouštět potřebnou bojovnost. Eda s Betty přes nižší věk mile překvapují zaujetím a nebojácností ve hře, v čemž by se jim měli přiblížit i Jáchym Duben a Tom Králů – tito zase na druhou stranu o přestávkách předvedli zajímavé taneční kreace. Celkově tedy dnešní vystoupení hodnotí trenéři kladně, minimálně třetí místo je zajištěné, to byl dnešní cíl. Tak snad jsme na nic a na nikoho nezapomněli……..

P.S.: Nezapomněli…. Nedělám to často, většinou bývám ke svým ratolestem kritický, ale dneska jinak nemůžu: „Símo, kdybych měl na rukách tři palce, všechny za tvůj dnešní výkon směřují nahoru – kromě tradiční bojovnosti jsi přidala i basketbalovost, věděla jsi, kde máš být, kam se odrazí balón, asistence Tadeášovi v rychlém protiútoku, pomoc při rozehrávce, výpomoc v obraně + 10 bodů…. Zkrátka koncert, chválíme, jen tak dál!!!“

Martina a Petr Rokosovi a Ivo Novák, trenéři

Výsledky JBC Brno vs BC Vysočina 40:53 (čtvrtiny 10:21, 10:12, 8:7, 12:13) a 51:78 (11:29, 15:20, 15:11 a 10:18)

Sestava a body: Sedmík Michal 32, Králík Tadeáš 26, Vraspír Martin 23, Hořínek Daniel 13, Kos Ondřej 12, Nováková Simona 10, Rokosová Linda 7, Hyský David 6, Kohoutová Linda 2, Šváb David, Němcová Beáta, Zadražil Eduard, Král Tomáš, Duben Jáchym