1 2 3 4
23 13 21 17
18 18 14 11

Vítězíme nad Olomoucí, stav série 1:1

Po páteční porážce v Olomouci, kdy jsme prohráli o 12 bodů a dohrávali pouze ve 3 hráčích, se na nedělní utkání připravovalo hodně těžce. Pro zranění nemohli nastoupit Sláva a Štěpán a nově k nim přibyli Lukáš a Adri, a prakticky od začátku sezóny nehraje ani Kuba. Sháněli jsme kde se dalo, nakonec jsme stáhli z U19 Štumiho a měli jsme k dispozici pěkných 8 kousků. Olomouc také přijela bez svých top hráčů Sehnala a Dedka. My jsme rozhodnuti tuto sezónu si užít a co nejvíc prodloužit a jsme rádi, že se nám to i v této těžké chvíli daří. Kluci totiž jedou na max. Je neuvěřitelné, co všechno obětují tomu, abychom se sešli v co možná nejsilnější sestavě. Samotné utkání začalo náporem Olomouce, která se ujala vedení 13:7. Poté jsme otěže převzali my a po 1. čtvrtině to bylo docela nadějné – 23:18. Problémy jsme ale měli s olomouckým Scripcaruem. Ten náš koš ohrožoval prakticky neustále. A také s Martinem Novákem, který se chtěl doma vytáhnout. Ve 2. čtvrtině byli o malinko lepší hosté a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 36:36. Vstup do 3. čtvrtiny jsme naštěstí zachytili, do 5. minuty se to stále přetahovalo, ale pak jsme se rozjeli a ujali se vedení 55:47. Tento nápor ještě soupeř odrazil. Ve 4. čtvrtině, která začala za stavu 57:50, se hosté dotáhli na 57:54, ale nám se podařilo opět odskočit. V té chvíli se chytli naplno i naši fanoušci, kterých dorazilo opravdu hodně a za to jim děkujeme. Hnali nás, dávali nám křídla a i přes únavu, která se určitě musela na kluky nakupit, jsme dokázali zvítězit po heroickém výkonu všech hráčů. Co říct k zápasu? Jsem neskutečně pyšný na kluky. Někteří z nich si tento víkend hrábli na dno a fakt jedou podle Zátopkova hesla Když nemůžeš, tak přidej a slovo nejde pro ně neexistuje. Sérii jsme srovnali a v pátek se vracíme do Olomouce a v neděli v tradičním čase se zase představíme u nás našim fanouškům. Věřím, že tentokrát ta žlutá opravdu přijde. :-)