1 2 3 4
24 16 17 14
26 24 15 16

Výhra v Olomouci, stav série 2:1.

Zkusit zlomit sérii v náš prospěch jsme chtěli v pátečním utkání na půdě Olomouce. Velmi nám pomohlo vstřícné gesto Jindřichova Hradce, který nám uvolnil Lukáše s Jirkou. Vstup do zápasu přes šílenou cestu po D1, kdy jsme snad jeli i po poli, abychom se včas dostali do haly, byl excelentní. Za 3 minuty jsme vedli 9:0 a začali jsme si věřit. Nicméně domácí bojovali jako lvi a během chviličky to bylo srovnané. Pálilo se ostrými a po 1. čtvrtině byl rozdíl pouhé 2 body, ale skóre bylo poměrně vysoké 24:26. Druhá čtvrtina začala znovu naším náporem a zvýšili jsme na 36:29. Domácí ale opět kontrovali, stáhli naše vedení, ale v posledních 2 minutách jsme si přeci jen vytvořili 10ti-bodové vedení. Fauly nám ovšem přibývaly a jelikož jsme byli jen v osmi, museli jsme začít točit. To nás trochu rozhodilo v útočné fázi, naštěstí nás držela obrana. Soupeř se tak přiblížil pouze o 2 body a do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 65:57. Nadějné, ale konec ještě zdaleka nebyl. O všem v tomto zápase asi rozhodl úsek mezi 5. a 6. minutou, kdy jsme navýšili o 18 bodů. I přes nesmírnou snahu domácích o zkorigování jsme je už do zdramatizování zápasu nepustili. Podařilo se nám uspět na půdě Olomouce, ale pozor. Ještě není hotovo. Ten nejtěžší krok nás čeká v neděli na domácí palubovce. Pevně věříme v podporu našich skvělých fanoušků, nebojte se hlasitě nás povzbuzovat! A zkuste to – ve žlutým!