1 2 3 4
26 18 16 24
23 21 15 24

Vítězíme nad Zlínem, stav série 1:0

Až v pátečním podvečeru jsme se dozvěděli soupeře do semifinále play-off 1. ligy. Po výborném výkonu se jím stal Zlín. Vyhrál 5. utkání v Košířích, a tak bylo rozhodnuto. Euforii z pátečního zápasu si soupeř přivezl i na naši palubovku, kde začal výborně a po 4 minutách se ujal vedení 15:7. Naštěstí jsme reagovali včas a zejména střídajícím hráčům se utkání hodně povedlo. Vyrovnali jsme a ještě malinko navýšili o 3 body. Celý další průběh utkání byl naprosto vyrovnaný. Vyhrát mohl kdokoliv. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a nikoho tak nepřekvapil vyrovnaný poločasový výsledek 44:44. Třetí čtvrtinu jsme zahájili nešťastně. Hosté šli do pětibodového vedení, naštěstí jsme opět zapli a opět stejná písnička – přelévalo se to, přelévalo. Do poslední čtvrtiny jsme měli jednobodové vedení, ale to už jsme bohužel hráli bez Číhyho a bez Dokouše, tedy bez dvou podkošových hráčů. Sláva se na začátku trefil za 3, ale hosté osmibodovou šňůrou znovu otočili. Do poslední minuty utkání jsme nastupovali za stavu 78:81. Heroickým výkonem jsme po šestkách Slávy a veledůležité trojce Adriho šli do vedení 83:81. Time-out hostí, naše chybná komunikace v obraně a stav 83:83. Zbývalo 19 vteřin do konce. Následoval náš time-out. Řekli jsme si, co uděláme a zahráli poslední akci, kdy byl faulovaný Ondra, kterého uvolnil Lukáš. Ondra zkušeně šestku v poslední vteřině proměnil, druhou nahodil a my si opět užili standing ovation. Musím poděkovat všem lidem, kteří v teplém počasí na halu přišli a vytvořili vynikající atmosféru. Tahle série rozhodně jednoduchá nebude. Hraje se na 2 vítězné zápasy a my máme první bodík. V pátek jedeme do Zlína, případné třetí rozhodující utkání se bude hrát v neděli na naší palubovce. Už teď ale můžeme říct, že po této sérii to končit nebude – buď budeme hrát finále nebo zápasy o 3. místo. Asi nemusím psát, co chceme.