1 2 3 4
18 9 20 30
14 19 18 22

JSME VE FINÁLE!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Postupujeme do finále 1. ligy. Sním či bdím? Neskutečné… Ale popořádku. Jsme ve finále. Takže od začátku. Jsme ve finále. Sestavu z pátečního utkání doplnil Stráža. Začalo to však v Příboře s U12. Nakonec se vše v dobré obrátilo a do Jihlavy spěchal fanklub ve žlutém, který se rozcvičoval už od pátku a neuvěřitelně se zlepšoval – jestli to vůbec zlepšovat šlo. Žlutá lavina spolu s bubny se přivalila do Jihlavy včas a začalo neskutečné drama v neskutečné atmosféře. To neměla ani Dukla v baráži. A myslím, že ani Kometa. Prostě hukot. Nasazení obou týmů bylo obrovské. Náš vstup do utkání byl excelentní. Využili jsme atmosféry a vedli již 18:8. Bohužel Zlín se dotáhl a začalo přetahování o každý bod. První čtvrtinu jsme vyhráli o 4 body a byli jsme tak v lepší pozici než na začátku. Ve 2. čtvrtině jsme mohli díky nedisciplinovanosti hostí jít do většího trháku, ale nepadalo nám to a jako by nás tato situace i vykolejila. Soupeř šel přes nás a o poločase vedl o 6 bodů. To navýšil na začátku 3. čtvrtiny, ale my jsme se naštěstí také probrali a do poslední čtvrtky jsme měli -4. Když se soupeři hned na začátku poslední čtvrtiny podařili dvě střely za 3, bylo to rázem o 10 pro hosty. Vypadalo to s námi bledě, ale fanoušci a hráči byli proti. Nastartoval nás Lukáš sérií 9 bodů v řadě a po trojce Adriho to bylo pouze o dva body. V závěru už jsme měli pouze dva střelce. Šouliče s Kanťasem, kteří to vzali zkušeně na sebe. Aby to nevypadalo, že na hřišti byli pouze dva. Úžasnou práci odváděli i Dokouš, Adri, Číhy, kteří srdnatě bojovali s Vošlajerem. Na křídlech velmi dobrou práci odváděl Knetlík a Ondra. Dnes se do hry bohužel moc nedostali Sláva se Strážou a Štěpánem. Ale všichni víme, co pro nás tito hráči v sezóně udělali a jejich čas samozřejmě přijde ve finále. Šlo se do napínavé koncovky, kdy hosté 2 minuty před koncem vedli 66:63. Důležitý koš Lukáše na 65:66, kontruje soupeř za 2 na 65:68, Jirka střílí v těžké pozici veledůležitou trojku a vzápětí ho napodobuje Lukáš. Mezitím se podařilo hostům vstřelit koš a stav byl 71:70 pro nás. Vzápětí jsme dostali koš s faulem a stav byl 71:73. Byl to ovšem poslední koš hostů. Vlastní nedisciplinovaností se však o výhru připravili. Dva koše Lukáše a dvě šestky Jirky rozhodly o nemožném: zahrajeme si finále 1. ligy! Byla to velmi těžká série a to, co dnes předvedli kluci a fanoušci, si budeme pamatovat celý život. Jsme ve finále! Co k tomu dodat jiného? Užijme si to! V pátek v 19,30 hrajeme doma s Hradcem Králové finále. Protože my jsme ve finále! Kluci si tento večer s vynikajícím fanklubem užili, za to jsem moc rád. Jsme ve finále, ale Adri to říkal už v září. A teď září celý tým.