1 2 3 4
19 11 16 16
21 20 26 15

Na úvod prohráváme

V úvodu soutěže 1. ligy mužů k nám přijel soupeř ze Zlína. Toho jsme v loňské sezóně v naší hale měli možnost vidět v play-off. Soupeř se však ještě posílil, a tak na jihlavské palubovce bylo vidět několik známých jmen z nejvyšší soutěže. My jsme do utkání vstoupili také s posilami – Ondrou Kočvarou a Michalem Seidlerem a staronovou posilou Jirkou Bubákem. Začátek zápasu se nám docela vydařil. Vedli jsme 8:4 a po celou 1. čtvrtinu jsme hráli celkem dobře. Musíme si uvědomit, že je teprve začátek soutěže a zabudování nových hráčů chce čas. Bohužel následující 2 čtvrtiny se nám nepovedly. Soupeře jsme pouštěli příliš snadno na čáru trestného hodu a ten toho využil k vybudování 11ti-bodového vedení do poločasu. Ve 3. čtvrtině se naše hra nezlepšila a soupeř už vedl 67:46. V závěrečné čtvrtině už dostali na obou stranách větší prostor i méně vytěžovaní hráči, ale na skóre to prakticky vliv nemělo. Jak už jsem psal na začátku, bude to chvilku trvat, než si sedneme a pak se ukáže, jestli jsme dobře připraveni. V loňské sezóně se nám první dva zápasy také nepovedly a jaká to pak byla jízda. Když potáhneme za jeden provaz, výsledky se brzy dostaví.