Sokol Šlapanice
1 2 3 4
24 22 17 13
16 20 17 21

Před utkáním hrozilo, že k dispozici budeme mít jen 2 křídelníky. Naštěstí se dostavil i Míša a tak jsme šli do utkání celkem netradičně v deseti. Začátek zápasu vyšel zejména Michalovi, který vsítil rychle 7 bodů, a když se k němu přidal i Kuba, který trefil 2x za 3 body a s klaksonem přidal trojku i Dokouš, vedli jsme po 1. čtvrtině 24:16. Ve 2. čtvrtině jsme navýšili až na 11 bodů, ale o poločase jsme měli jen desetibodové vedení. Ve 3. čtvrtině se nic dramaticky nezměnilo a tak bylo jasné, že poslední čtvrtina bude dramatická. To se také potvrdilo. Hosté natěšení páteční výhrou, kdy v šesti porazili venku Pardubice, do toho šli hlava nehlava. Bylo je velmi těžké ubránit, hráli zkušeně. Naše vedení se pomalinku tenčilo a 25 vteřin před koncem hosté vyrovnali na 74:74. Odpovědnost za poslední útok na sebe vzal Stráža a 3 vteřiny před koncem, jak si všichni mysleli, trefil za 3. Následoval time-out hostů a i naše porada směřovala k tomu, že radši budeme riskovat střelu za 3, ale bez faulu, protože jsme se obávali, že jejich nejzkušenější hráč si přijde pro faul. A co kdyby se trefil. Po time-outu přišli rozhodčí s tím, že to nebyla trojka, ale jen za dva, což zásadně měnilo situaci. Proběhla rychlá hlasitá komunikace a dopadlo to tak, že jsme míč čistě získali a mohli tak slavit naše sedmé vítězství. Ohromně důležité. Pro nás má cenu zlata. Šlapanice se v tomto utkání představili daleko lépe, než při jejich domácím utkání. Jiskřička naděje, že v novém roce nastoupíme konečně kompletní, se pomaličku rozsvicuje. Chtěl bych tým vidět v plné síle. Třeba už na UP Olomouc. Věřím, že se to podaří.