1 2 3 4
22 19 15 23
16 11 25 20

Vydřené vítězství

Velmi těžký soupeř k nám přijel 4 kola před koncem základní části. Nový Jičín je velmi sehraný a dobře střelecky disponovaný. My jsme naštěstí v domácím prostředí mohli využít Číhyho a Strážu a to se na naší hře také projevilo. Vstup do zápasu ale nebyl ideální. Prohrávali jsme 0:6, ale naštěstí jsme to 13ti-bodovou šňůrou otočili a vedení si v 1. čtvrtině vzít nenechali (22:16). V druhém dějství jsme parádní obranou a solidním útokem soupeři odskočili a do šaten jsme odcházeli se 14ti-bodovým vedením. Ve 3. čtvrtině hrál soupeř parádně. Zatlačil nás, chytře využíval svých největších zbraní a vedení se pomalu rozplývalo. Po 3. čtvrtině jsme vedli pouze o 4 body a začalo drama. Bojovalo se o každý míč, každá střela mohla rozhodnout. Naštěstí jsme nedovolili soupeři, aby šel přes nás. Oddechový čas pomohl, trochu jsme se nadechli, řekli jsme si, o co hrajeme. Velmi důležité trojky přidali Sláva a Stráža. Bohužel ze hry musel Buby pro 5 osobních chyb, který konto soupeře zatížil v poslední čtvrtině 6 body. To byla opravdu kritická chvíle, ale naštěstí jsme to ubojovali. Velká poklona týmu za dnešní výkon. Dnes jsme hráli proti výbornému soupeři a museli jsme být lepší, abychom ho porazili. Závěr soutěže nabírá na dramatičnosti, stále ještě může postoupit 9 týmů a místy jenom 6. Takže není nic rozhodnuto. Matematiku nechám na vás, já ji samozřejmě znám.