85 - 89
1 2 3 4
29 27 20 9
17 26 17 29

Ten pátek nám dává zabrat. Tentokrát to bylo ještě horší než normálně a tak jsme museli povolat naše kadety. Neponechali jsme nic náhodě a vyrazilo nás tedy sedm. Nic moc před utkáním, kdy i soupeř hraje o vyhnutí se play-outu. Úvod zápasu nám vyšel, rychlých pět bodů Maňase nám do žil vlilo potřebnou energii. O tu jsme však postupně přicházeli kvůli častým nepřesnostem. To samozřejmě nakoplo domácí, kteří nás často trestali vynikající střelbou zpoza oblouku. V 1. čtvrtině jsme dostali hrůzostrašných 29 bodů a sen vyhrát i v takto okleštěné sestavě se vzdaloval. Ve 2. čtvrtině jsme začali s domácími dobře běhat, ale i tak měli pohodlné 13ti-bodové vedení (56:43). Po 3. čtvrtině jsme prohrávali o 16 bodů, a když na začátku 4. čtvrtiny trefil Janoš za 3, bylo to už o 19 a my se báli debaklu. Potom se však stal zázrak. Vstali jsme z mrtvých, začali jsme bojovat, dřít, makat. A trojka, kterou jsme dostali, byl poslední koš domácích ze hry. Rozehráli jsme parádních 9 minut hry, kdy jsme se přibližovali a přibližovali a na konci 7. minuty jsme šli o bod do vedení 80:79. To se ještě několikrát překlopilo na obě dvě strany, ale závěr jsme i přes vyfaulování Maňase zvládli. Kluci opět ukázali, že to jsou bojovníci. Měli jsme štěstí, že Opavě odešla střelba a nájezdy Bukovjana jsme v poslední čtvrtině zachytili. Vítězství má pro nás cenu zlata. Musím pochválit naše mladíky Krmyho s Neuwim. Pro prvně jmenovaného to byl jeho první zápas za muže. Samozřejmě tíha zodpovědnosti ležela na základní pětici, která utkání zvládla.