14 12 29 22
26 26 13 20
U17

Konečně to začalo

Tak se dočkali i U17. Ti na úvod celé soutěže mají náročné vylosování. V sobotu jsme jeli do Kolína a ten byl nabitý hosty z Nymburka. Čekal nás těžký duel. Vstup do utkání jsme měli rozpačitý. Domácí se ujali vedení, které navýšili na 12:7 na začátku 5. minuty. Ale pak to přišlo. Rozjeli jsme se neuvěřitelným způsobem. Vycházelo nám prakticky vše, fungovala obrana, zkrátka radost pohledět. Výsledkem bylo poločasové vedení o 26 bodů. O přestávce jsem nabádal hráče, aby to nepodcenili, že na druhé straně nejsou žádní nazdárci a že musíme hrát koncentrovaně a dodržovat předzápasové pokyny. Bohužel 3. čtvrtina byla z naší strany katastrofální. Začali jsme kupit chybu na chybu, doskok neexistoval, a když se k tomu přidalo zcela náhodné zakončení, nefungovalo vůbec nic. Navíc soupeř začal bojovat a my ne a ne se chytnout. Najednou to nebylo to družstvo z 1. poločasu, byli jsme nejistí. Naštěstí, co pokládám za hodně důležité a kluky hodně chválím, utekli jsme hrobníkovi z lopaty. V závěrečné čtvrtině jsme zabrali a za vydatného povzbuzování kluků z lavičky jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Za dnešní výkon kluky chválím. Ale podcenění by se nám v budoucích zápasech nemuselo vyplatit. Už zítra nás čeká hodně těžký soupeř, tak doufám, že se naladíme a nebudou hluché chvilky.