1 2 3 4
24 17 19 21
12 20 23 37
U17

Tak a teď dojde k vysvětlení, proč jsem zvolil začátek článku ke včerejšímu zápasu takový, jaký jsem zvolil. K Brunnerovi, Bačíkovi, Neuwirthovi přibyl Kratochvíl, který se docela podivně omluvil. Sice esemeskou, ale nevím, no. Asi to byl závažný důvod… Takže nás bylo deset. Teď od toho upustím a budu se snažit vysvětlit průběh zápasu. V celkem poklidu jsme se ujali vedení po 1. čtvrtině 24:12. I přesto, že se soupeř malinko přiblížil, měli jsme stále navrch a to až do 3. čtvrtiny 7. minuty, kdy jsme vedli o 12 bodů. A pak začala úřadovat jedna paní. Její kolega, který v sobotu pískal bezchybně, se jí snažil pomáhat, zapadl do té žumpy a děly se věci. Nejenom, že jsme nemohli udělat vůbec nic, protože nám brali míč za všechno, ale přišly horší události. Nejprve krev na palubovce, kdy Teoušovi zlomili nos a rozhodčí dokonce ani nepřerušili hru! Nás zastavovali, když jsme šli sami na koš, protože tam „něco“ viděli a prý to tak má být, ale pro tu stejnou situaci na druhé straně měli jiný výklad. Teouš odcestoval do nemocnice a za minutu tam mohl jet Ondra, který si taky zranění přivodil sám, protože sám spadl. Rozhodčí opět nic neviděli, jak mi bylo vysvětleno. To jsem ještě utíral krev po Teoušovi. Aby toho nebylo málo, ze hry odstoupil i Honzík Nováků. Nejdůležitější hráči na palubovce nám navíc vyfaulovali Dominika a tak jsem skoro mohl hrát sám. Sami vidíte, že jsme dohrávali na hranici dohratelnosti. Bohužel soupeř využil situace a šel přes nás. Víte, co je na tom nejhorší? Že těmto osobám jsme nuceni vyplácet honorář, ať pískají dobře nebo špatně. Jim se prostě nemůže nic stát. Nám trenérům, hráčům, dávají technické chyby, ale je, kteří si to zaslouží, nepotrestá nikdo. Jsou to jenom kecy, kecy a kecy. Paní Křičková by měla utopit svoji píšťalku a basketbalu se vyhýbat obloukem. To, co tady předvedla (a nejen dnes), jen dokazuje, že to zkrátka neumí. Chudák kolega se s ní svezl. Hodně úsměvná už byla jedna situace, kdy pan rozhodčí pustil míč do hry, soupeř se rozhodl střídat a ona přeruší hru. Potom si to s kolegou vysvětluje a světe div se, opět rozhodnutí proti nám. A pozor – kritika se týká pouze rozhodčích. Soupeř bojoval a využil situace a poslední čtvrtinu zkrátka zvládl lépe než my. My byli frustrovaní a otrávení a klukům se ani nedivím, já byl znechucen také a ještě asi dlouho budu. Pro ni utkání skončilo, shrábla peníze, ale my bohužel nevíme, na jak dlouho skončili jmenovaní hráči a kdy se budou moci vrátit do tréninkového procesu. Velmi nepovedené utkání…