4 27 20 6
10 0 10 21
U12

Bída? Ale vůbec ne….

Na první venkovní turnaj letošní sezóny v kategorii U12 jsme vyrazili do Sportovní haly Morenda v Brně, kde jsme se utkali s týmy domácích JBC Brno a Sokola Šlapanice. Po zranění se vrátila Amča a alespoň částečně zacelila díru po zdravotně rovněž indisponovaných Davidovi Hyském a Kosíkovi (i když druhý jmenovaný přijel i s celou rodinou tým podpořit a nakonec se na hřišti, byť ne ve hře, ocitl také). V prvním zápase se Šlapanicemi jsme podle našeho zvyku do toho vlétli hned od začátku a první čtvrtina určila ráz celého utkání. Přestože soupeř bojoval, navyšovali jsme náš náskok, vyhráli v každé ze čtvrtin a navíc předvedli místy pěkné kombinace a nesobeckou hru. Po prvním vítězném zápase jsme měli jen krátkou dobu oddechu a vrhli jsme se do zápasu s domácími JBC Brno. První čtvrtina byla z naší strany bojovná a ukončená mírným náskokem pro nás – nic nenasvědčovalo tomu, co mělo přijít. Ve druhé čtvrtině na nás však vlétla povodeň a my jsme se ji snažili zastavit pomocí pavučin – ach to byla bída, jeden time, druhý time, trenéři na mrtvici a nic. Hlavy dole, ruce dole, nohy neběhaly, nenašel se nikdo, kdo by zvednul prapor a domácím to alespoň trochu ztížil. Výsledné skóre čtvrtiny – 0:27!!!, a bylo po zápase. Do druhého poločasu jsme si řekli, že nemáme co ztratit, trochu jsme zamíchali sestavou (poslali vysokou basketbalovou, roz. Martina, do čtvrté čtvrtiny) a ono to šlo. Druhý poločas jsme vyhráli, poslední čtvrtinu dokonce 21:6, a soupeře, který přece jen byl kompaktnější a zápas dovedl do vítězného konce, jsme alespoň trochu znervózněli. Tento aspekt, tedy to, že jste to nezabalili, hodnotí trenéři velice pozitivně, taky jsme mohli jet domů s debaklem, což se nestalo. Takže výsledkově na 50%, ale dle hodnocení trenérů je těch procent alespoň 75. Super výkony odvedl Vraspa, je vidět, že když týmu teče do bot, stává se tím pravým lídrem. Míša taky bojoval, i když jsme byli dole, a to se cení. Táďa s Hořim si odvedli svoje, ale bohužel se ani oni nevyhnuli výpadku ve výše popsané katastrofální čtvrtině. Další hráči by měli zvýšit svůj příspěvek, ale vyloženě špatné to nebylo. Pochvalu ještě zaslouží Lindy a Síma, a to za celotýdenní super nasazení na trénincích, kdy Linda Rokosová si dravost přenesla i do soutěžních zápasů a z holek byla tou nejvýraznější. Zcela po právu si tak zasloužila vysněný pozdní oběd v indicko-nepálské (nebo kterýžeto asijský země) restauraci – Rokosovi se patrně rozhodli, že přestanou odkrývat taje své domácí kuchyně a tak začali navštěvovat veřejná stravovací zařízení:-)