8 11 8 15
U12

Turnaj U12 v Brně – JBC Brno, BK Žabiny Brno M, BC Vysočina – 26.1.2019

Těžká, ale dobrá práce

Další turnaj U12 jsme oproti původnímu plánu absolvovali na půdě dosud neporaženého JBC Brno, kde jsme se střetli s domácími a dále s výhradně dívčím družstvem Žabin. Právě proto škoda, že k již dříve indisponované Símě (i když ta se na hřišti na malou chvíli přece jen objevila) těsně před zápasy přibyly Linda K. a Amča a dívčí prapor tak u nás držela pouze Linda R. Zhostila se toho dobře, podobně jako narychlo povolaný Džejk, který tentokrát vyrazil bez svého kustoda, paráda. V prvním zápase s Žabinami jsme do toho vlétli naplno hned v první čtvrtině, soupeřkám odskočili na 18:2 a náskok udržovali až do konce, i když holky z tradiční basketové bašty hrály parádně a zejména ve druhé čtvrtině byly lepším týmem. Po krátké pauze jsme potom nastoupili proti dosud neporaženým domácím a za tento zápas vás, kluci a Lindo, musíme pochválit. Dřeli jste až do úmoru, nevypustili jediný balón a soupeři nedovolili udělat z nás pitomce. Naopak, po slabší první čtvrtině, jsme náskok trochu stáhli a výsledné skóre tak není žádná ostuda, zvlášť když si uvědomíme, že tři z klíčových hráčů domácích (č. 7, 45 a 73) jsou hostující hráči. Chválíme vás tedy všechny, nikdo jste vyloženě nepropadal, hráli jste na hranici svých možností. Výrazně nadstandardní výkony odvedli Martin, především v podstatě vymazáním jednoho z tahounů domácích, kterého udržel na pěti bodech, Míša za týmový a poziční výkon v obou zápasech, strašně to spoluhráčům pomáhá, když ví, že se mají o koho opřít. A pak ještě David Hyský, takhle se projevit v zápase o jeden rok starší kategorie proti takovému soupeři, paráda. Ale jak už bylo uvedeno, pochvalu za sobotní výkony zasloužíte všichni.