1 2 3 4
8 6 6 9
10 4 6 5
U11

Turnaj U11 v Blansku – Spartak Uherský Brod, BBK Blansko, BC Vysočina, Jiskra Kyjov –  29.9.2018

To jsme nečekali

Na první turnaj letošní sezóny v kategorii U11 jsme vyrazili trošku s obavami, protože vzhledem k prodlouženému svátečnímu víkendu jsme zaznamenali několik omluvenek a navíc onemocněla Linda Rokosová (tímto jí přejeme brzké uzdravení, na druhou stranu si manželé Rokosovi udělali hezký romantický výlet do Blanska :-), takže jsme museli sáhnout do mladších rezerv a vzít několik hráčů ročníku 2009. Ale musíme říct, že nás nikdo nezklamal, každý svoji minutáž využil naplno, a to je dobře. V prvním zápase s Uherským Brodem jsme postupně zvyšovali náskok a přes bojovnost soupeře jsme zaznamenali první vítězství v letošní sezóně. Do druhého zápasu s domácím BBK Blansko jsme vstoupili velmi vlažně (první čtvrtina 3:12), zjistili jsme, že bez bojovnosti to nepůjde, hráči uslyšeli několik výtek od trenérů  a najednou to šlo a zápas jsme otočili v náš prospěch. Vzhledem k vývoji dalších zápasů, jsme věděli, že nejtěžší soupeř (Jiskra Kyjov) nás čeká na závěr a také tomu tak bylo. Celý zápas to byl boj o každý míč, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou (viz níže průběh jednotlivých čtvrtin), nakonec se šťastnějším koncem pro nás. Suma sumárum, tři zápasy, tři výhry, navíc vybojované a v omlazené sestavě, trenéři dávají palec nahoru, mile jste nás překvapili. Pochvalu dnes zaslouží všichni hráči, velice dobrý střelecký výkon předvedli Ondra s Lindou Kohoutovou, v obranné fázi pak David Hyský. Jako skutečná tahounka se projevila Síma, která nejenže zaznamenala hodně důležitých bodů a také vcelku spolehlivě vyvážela míč, ale také udržela na uzdě nejnebezpečnějšího hráče Kyjova – super! Ale blýskli se i další, Jake Prüher a Matěj několika dobrými průniky (jen houšť a větší kapky), Eda s Danem dobrou obranou, ale jak už jsme psali výše, nikdo vyloženě nic nepokazil, každý hráč téměř vždy věděl koho a jak má bránit. Celkové hodnocení tedy veskrze pozitivní, na druhou stranu stále je co zlepšovat, zlepšovat a zlepšovat.