1 2 3 4
10 8 15 24
13 10 17 6
U11

Turnaj U11 v Jihlavě – BC Vysočina, SAM Brno, BK Vlčata Žďár nad Sázavou –  10.11.2018

Óda na radost

Poprvé v letošní sezoně v kategorii U11 jsme se představili domácím fanouškům a možná právě tento faktor nám pomohl k velice cenným výsledkům. V domácí hale jsme přivítali týmy dosud neporaženého SAM Brno a dále Žďáru nad Sázavou. Když jsme viděli rozcvičující se sestavu soupeře z Brna, říkali jsme si, že cokoli pod rozdíl dvacet bodů bude úspěch. Ale hráčům jsme o tom neřekli, aby se soustředili jen na zápas a před svými blízkými si ho užili. A oni si ho začali užívat parádně – tradičně beznervní Linda Kohoutová začala s přehledem proměňovat svoje šance, brzy se přidal David s Lindou Rokosovou a Amčou, Ondra se Símou se pak střídali při obraně klíčového hráče soupeře. A tak nejenže jsme stále drželi vyrovnané skóre, ale spíše jsme se začali soupeři krůček po krůčku vzdalovat. Pořád jsme čekali na naši krizi nebo tlak od soupeře, ale ono nic, naopak jsme zaznamenali několik krásných kombinací při přechodu do útoku (to nám s Martinou i srdíčko zaplesalo) a nakonec slavili zasloužené vítězství, za které nás věrní fanoušci odměnili bouřlivým potleskem. Pak jsme měli jeden zápas pauzu a šli jsme na našeho tradičního soupeře ze Žďáru. Věděli jsme, že rozhodně nedostaneme nic zadarmo, Žďár se vždy vyznačuje bojovnou hrou a neutuchajícím nadšením. Hráče jsme na to připravili, ale přesto dravá vlčata měla po většinu zápasu navrch. První tři čtvrtiny jsme, byť těsně, prohráli a do poslední části tak šli se ztrátou sedmi bodů. Hráče jsme nabádali, ať se nesnaží stáhnout náskok hned, že můžeme náskok soupeře umazat postupně. Ale oni nás neposlechli, Síma s Amčou prý měly tajný plán (soupeře dotáhnout, nabudit fanoušky a pak zvrátit zápas na svoji stranu – musím si ten plán někam zapsat), a tak už ve čtvrté minutě jsme o bod vedli a ve vyhecovaném zápase (způsobeném i místy velmi nepřesným rozhodováním sudích) jsme dokráčeli k vítězství. V poslední čtvrtině Amča zaznamenala 12 bodů a byla to především ona, kdo zavelel k obratu, podpořená Símou a třemi nájezdy zleva od Ondry. Nutno ale konstatovat, že jsme při některých střelách měli i štěstí, a kdyby zápas dopadl opačně, vůbec by se nikdo nemohl divit, Žďár hrál opravdu dobře a jen potvrdil, že nikdy nic nevzdá. Celkově tedy máme dvě výhry, navíc po na pohled hezkém (1. zápas) a bojovném (2. zápas) výkonu, udělali jste nám, kamarádi, hroznou radost, je vidět, že energie, kterou do vás na trénincích a zápasech vkládáme, nepřijde vniveč. Pochvalu zasloužíte všichni, kromě již výše vyzdvihnutých tahounů doteď vidím  výrazné zlepšení při uvolňování od Dana, výrazně zvýšené zaujetí pro hru od Káji s Valčou (oproti někdy víloidním projevům na trénincích, navíc Wallace dala své první soutěžní body) a pak ještě jedna věc – Džejku, tak, jak jsi zejména v prvním zápase odebíral soupeři míče, tak to umí jedině Vraspa. Vaše výkony byly téměř perfektní (až na ty šestky – 11/4 a 18/4), navíc jsme se zase dozvěděli novinky ze života Rokosových (přineseme Vám je při některém z příštích dílů, nebo možná Peši aktuálně použije něco ze svých poznatků), takže super sobota!

Martina a Petr Rokosovi, Lukáš Kos a Ivo Novák, trenéři

BC Vysočina vs SAM Brno 56:42 (čtvrtiny 14:10, 11:12, 20:14, 11:6)

BC Vysočina vs BK Vlčata Žďár nad Sázavou 57:46 (čtvrtiny 10:13, 8:10, 15:17, 24:6)

Sestava a body: Nosková Amálie 27, Hyský David 19, Nováková Simona 15, Rokosová Linda 14, Kouhoutová Linda a Prüher Jáchym 12, Kos Ondřej 8, Palich Daniel 4, Tlustá Valerie 2, Duben Jáchym, Němcová Beáta, Svobodová Klára, Hudečková Karolína, Prüher Jan.