1 2 3 4
21 0 17 7
8 14 8 19
U11

Turnaj U11 v Brně – BK Skokani Brno, Spartak Uherský Brod, BC Vysočina –  9.12.2018

Poklidné nedělní odpoledne – uf, to byly nervy!

Netradičně v neděli odpoledne jsme na další turnaj v kategorii U11 vyrazili na památné místo – do sportovní haly Rosnička v Brně, kde jsme se střetli s domácím BK Skokani Brno a Spartakem Uherský Brod. V prvním zápase s Uherským Brodem jsme kontrolovali vývoj utkání, zapojili se všichni hráči, většina i bodovala (Honza Prüher krásný tři koše) a především předvedli i pěkné kombinace při rychlém přechodu do útoku, na což byla radost pohledět. Ve druhém zápase s domácím BK to však byl boj a hlavně jako na houpačce – první čtvrtinu jsme  o 13 prohráli, druhou o 14 vyhráli, třetí o 9 prohráli a čtvrtou? Čtyři minuty před koncem jsme skóre vyrovnali a říkali si, že už to snad otočíme na svoji stranu. Pak jsme ale jasné příležitosti nedali, naopak dostali dva laciné koše a tři minuty před koncem jsme prohrávali o čtyři – timeout plný slz a vyčerpání, tak jsme se zklidnili, nadechli se, řekli si, že když prohrajeme, nic se přece neděje, ale že lacino svou kůži nedáme. A za další minutu a čtvrt už bylo skóre 45:45. Zase jsme si vzali time, ještě víc se nadechli, Kosíkovi řekli, že přestane hrát to svoje baroko, on si to vzal k srdci, napodobil Amču – oba dali koš s faulem a následně proměněnou šestkou a šťastné vítězství bylo naše! Radost hráčů i doprovodu bylo obrovská, však také vykoupená dalšími šedinami trenérů. Ale zasloužili jste si to, makali jste až do konce a za to jste byli odměněni. Kromě výše uvedených Ondry s Amčou, která opět předvedla vyšší basketbalovou, zaslouží pochvalu David především dobrou obranou klíčových hráčů soupeře, Síma konečně opět výrazným výkonem a také Linda Rokosová, která v rozhodujících fázích zápasu bojovností podpořila výše jmenované střelce. Jo, a ještě Džejk, zase jednou ukázal, že když vyjede se svou motorkou z garáže, nechytí ho nikdo. Ale zapojili jste se všichni, někdo více, někdo méně (tak už to někdy ve vyrovnaných zápasech bývá, ale nebojte, další šance přijdou), takže jsme se vraceli sice v neděli večer, ale spokojení. Až na ty šestky, ve druhém zápase 36/9 (z toho jedna nejmenovaná hráčka 14/4), co s tímhle budeme dělat, nevím.