1 2 3 4
13 10 14 9
10 13 12 13
U11

Turnaj U11 v Brně – SAM Brno, BK Vlčata Žďár nad Sázavou, BC Vysočina –  2.3.2019

Deset a půl statečných

S ohledem na počínající jarní prázdniny jsme zaznamenali mnoho omluvenek, a tak i přesto, že jsme sáhli do mladších rezerv, odcestovali jsme do Brna pouze v jedenácti hráčích, z toho jednou polonemocnou Símou. Znamenalo to, že v jedné sestavě je jeden hráč na střídání a ve druhé? No jistě, žádný! Vzhledem ke kvalitě soupeřů jsme navíc věděli, že to nebude žádná procházka růžovým sadem a taky nebyla. V prvním zápase s Vlčaty ze Žďáru to byl boj o každý míč, skóre celou dobu vyrovnané až do závěru utkání. Když jsme se po třetím koši od Símy za sebou, navíc s přidanou šestkou, dostali cca 1,5 minuty před koncem do vedení o dva body, říkali jsme si s Martinou, že, světe div se, ale mohlo by to vyjít. Vlčata ale byla proti, svojí maximální bojovností nás obrala o dva míče, my jsme propadli v obraně a z těsného vítězství se radoval soupeř. Ale super zápas a gratulace do Žďáru. Ve druhém zápase už to Síma nedala vůbec a tak to zůstalo na deseti statečných. A klobouk dolů před Vámi, kamarádi, na to, že jste nestřídali, jste s domácím favoritem vůbec nepropadli, naopak ve dvou čtvrtinách jsme neprohráli, a bojovali jsme až do konce, i když to místy bylo hodně, hodně náročné. Pochvalu dnes zasloužíte všichni, jak mladíci (Honzík, Tom, Matěj), tak i hráči zkušenější. Vyzdvihnout zaslouží David, Amča a kapitánka Linda Rokosová, to, jak jste si hrábli v obraně i v útoku, bez možnosti oddechu, bylo místy až obdivuhodné (a to superlativy moc rád nemám) – uvidíte, že takto těžké zápasy Vás posílí. Jedničku s hvězdičkou za bodový přínos pak zaslouží Linda Kohoutová v prvním zápase (Tvoje práce pod košem vykazuje místy kvality zkušeného pivota – vypadá to, že práce a rady trenéra Vlasty nesou ovoce) a Džejk Prüher za tradičně letecké průlety přes hřiště v zápase druhém. Za dnešek Vám tedy přátelé, tleskáme, a to i proto, že (není možný!!!, ale) při trestných hodech jsme se dostali nad 50% (15/8).

Martina a Petr Rokosovi, Lukáš Kos a Ivo Novák, trenéři

BC Vysočina vs BK Vlčata Žďár nad Sázavou 46:48 (čtvrtiny 13:10, 10:13, 14:12, 9:13)

SAM Brno vs BC Vysočina 60:38 (čtvrtiny 22:11, 6:8, 18:5, 14:14)

Sestava a body: Kohoutová Linda 19, Prüher Jáchym 16, Nosková Amálie 10, Rokosová Linda a Prüher Jan 8, Hyský David a Nováková Simona 7, Palich Daniel 5, Trnka Tomáš 4, Tlustá Valerie, Fikar Matěj.