1 2 3 4
6 6 2 12
12 6 10 8
U11

Turnaj U11 v Brně – BK Skokani Brno, Spartak Uherský Brod, BC Vysočina –  30.3.2019

Dvě výhry na závěr

Na poslední soutěžní turnaj v kategorii U11 jsme opět vyrazili na nám již dobře známé místo – do sportovní haly Rosnička v Brně, kde jsme se opět, stejně jako loni v prosinci, střetli s domácím BK Skokani Brno a Spartakem Uherský Brod. Při minulém setkání jsme s domácími absolvovali nervydrásající utkání se šťastným koncem pro nás (výhra o 4 body), proto jsme dnes cestovali trochu s obavami, zvlášť když jsme byli oslabeni o bojovnici Lindu Rokosovou. Ale vypadalo to s námi dobře, postupně jsme navyšovali náš náskok, až jsme ve 3. minutě poslední čtvrtiny vedli 32:16. Domácí si však vzali time, jako praví skokani na nás skočili a my jsme se nestačili divit, že najednou náš profesorský výkon proti bojovnosti nestačí. Za 3 minuty to bylo 34:26 a do konce zápasu daleko. Ale i s pomocí dvou timeoutů jsme se zklidnili, vrátili se k bojovnosti, Džejk dal uklidňující koš a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Ale zadarmo to nebylo, to totiž není nikdy, jakmile polevíte v bojovnosti hned se to projeví. Hned se to projevilo v dalším zápase, kdy naši profesoři si mysleli, že se asi soupeř porazí sám. Naproti tomu lítající Broďáci nám to znepříjemnili a my jsme se museli (i po několika hlasitých výtkách trenérů) vrátit k poctivé práci. Větší zkušenost se pak přece jen projevila a tak jsme zaznamenali další výhru. Ale příští týden v kvalifikaci o národní finále by se nám naše bohorovnost mohla vymstít, je potřeba vždy udržet koncentraci na 100%, protože stačí chvilka nepozornosti a klíčový zápas sezóny může být…………………však víte, kde. Ale až na pár chvilek vás chválíme, za bodový přínos Símu, Davida, Lindu K., Ondru a kapitánku Amču, ale doplnili jste je dobře i ostatní, zejména Valča s Betty bojem o míč při obranném doskakování, Dan vyvážením míče + hezký dva koše, Eda rychlým pohybem a taky Honzík Prüher vcelku dobrou obranou na nohách (lepší než brácha). Tak příští týden……